Náš Ježíšek, kultura konzumace a méně plastového odpadu na farmářských trzích Jiřák a Náplavka

Farmářské trhy a akce 11. 12. 2014
Náš Ježíšek, kultura konzumace a méně plastového odpadu na farmářských trzích Jiřák a Náplavka

Pokud jste přišli na farmářské trhy na Jiřák nebo na Náplavku nejen za předvánočním nákupem, ale také třeba na hrnek čaje, punče nebo svařáku, od první adventní neděle si můžete vybrat z čeho si jej vychutnáte – z plastového kelímku, nebo zálohovaného porcelánového hrnku od Našeho Ježíška. celý článek »

Mýty a polopravdy na téma zdravější Vánoce

Rady & tipy 10. 12. 2014
Mýty a polopravdy na téma zdravější Vánoce

Téměř všichni máme ještě měsíc před Vánocemi dobré předsevzetí, že v tomto roce pojmeme rodinný jídelníček zdravěji – tak, abychom po Novém roce nemuseli urgentně vyhledávat lékaře nebo držet dietu. Jenže pak se to na nás začne valit: Kromě záplavy receptů na nejčokoládovější cukroví a nejšlehačkovitější vánoční dorty se setkáváme i s radami ze skupiny „osvícených“. Jsou to návody na to, jak tentokrát o vánocích nepřibrat a neskončit s podrážděným žlučníkem. Většinou se týkají cukroví, často i řízků a bramborového salátu. Nakolik… celý článek »

Kávové kapsle: Snadno, rychle a draze

Rady & tipy 9. 12. 2014
Kávové kapsle: Snadno, rychle a draze

Kávovary na jednorázové kapsle s mletou kávou vám zjednoduší domácí přípravu espressa. S jakou kávou však vlastně pracují? Spotřebitelský časopis dTest nechal otestovat dvanáct druhů kávových kapslí od nejpopulárnějších značek. Test ukázal, že káva v kapslích není o nic horší než běžně prodávaná pražená mletá káva. Ale připlatíte si. celý článek »

Zaostřeno na vánoční svátky: Štědrovečerní večeře trochu jinak

Rady & tipy 8. 12. 2014
Zaostřeno na vánoční svátky: Štědrovečerní večeře trochu jinak

Snad každá hospodyňka se snaží v tento čas vytvořit dokonalou sváteční atmosféru a připravit nezapomenutelnou štědrovečerní večeři. A k té bezesporu patří ryba a bramborový salát. Když k těmto dobrotám připočteme pravidelné ochutnávání cukroví a domácího vaječného likéru, minimum pohybu a trávení večerů u pohádek, překvapí nás na konci svátků pár kilo navíc, které k tomuto období svým způsobem patří. S tipy od milovníků ryb z Rybářství Kolář a lehkou změnou stravovacího režimu se rychle dostanete do kondice a zároveň během svátků… celý článek »

České děti propadly fastfoodům

Rady & tipy 7. 12. 2014
České děti propadly fastfoodům

Fastfoody nikdy nenavštívila čtyři procenta českých dětí od 9 do 15 let, u těch z Prahy to pak činí jen 0,5 %. Desetiletí navštěvují rychlá občerstvení s rodiči (95 %), patnáctiletí s kamarády (75 %). Kdykoliv k tomu má příležitost, jde do fastfoodu 9 % dětí. To jsou výsledky průzkumu projektu Obezita není náhoda. Když se k tomu přidá vzrůstající počet dětí s nadváhou, budoucí generace Čechů čelí alarmujícímu problému. Ke zdravému životnímu stylu je chce zábavnou formou vést projekt Děti na startu. celý článek »

Jak zvládnout Vánoce se zdravým zažíváním

Rady & tipy 5. 12. 2014
Jak zvládnout Vánoce se zdravým zažíváním

Vánoce patří k době, kdy se většina z nás v jídle neomezuje, je to čas nejen dárků ale také cukroví, smažených jídel, chlebíčků nebo větší konzumace alkoholu a toto vše ohrožuje nejen naši štíhlou linii, ale také zažívání. Abychom si sváteční čas užili se zdravým žaludkem, je důležité dodržovat pár pravidel. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji