Pekařství Makovec – poctivé pečivo bez éček

Farmy a prodejny 5. 9. 2014
Pekařství Makovec – poctivé pečivo bez éček

Pekařství vyrábí kvalitní pečivo podle vzoru našich babiček. Důraz je kladen na kvalitu a pečlivý výběr surovin, ze kterých je pečivo vyráběno. Důkazem kvality je několik ocenění. Samozřejmostí celého sortimentu je čerstvost. Pečivo můžete koupit na několika pobočkách po celém Brně nebo farmářských trzích na jižní Moravě. celý článek »

Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

Farmářské trhy a akce 4. 9. 2014
Bylinky, koření a čaje opět provoní Jiřák

V pátek 5. září od 8 do 18 hodin a v sobotu 6. září od 8 do 14 hodin proběhne na farmářském tržišti Jiřák slavnost „Bylinky, koření a čaje“. Na co se můžete těšit? Na řezané čerstvé byliny, sirupy, sušené bylinkové a čajové směsi, hrnkové bylinky, koření i trochu toho šafránu… Nebudou chybět bylinková mýdla a tuhé bylinné šampony, lékárna, čajový bar. Na místě bude specialistka na fytoterapii PharmDr. Greta Zitková z lékárny Zdislava, které se budete moci zeptat na cokoliv ohledně léčivých bylin, se kterými má dlouhodobé zkušenosti a… celý článek »

Jak jsme na tom s konzumací ovoce a zeleniny?

Rady & tipy 3. 9. 2014
Jak jsme na tom s konzumací ovoce a zeleniny?

Z výzkumu společnosti Maspex vyplývá, že ovoce a zelenina si sice už našly cestu na náš talíř, ale pořád v nedostatečné míře. Přitom pravidelnou konzumaci pěti porcí ovoce a zeleniny denně doporučuje i Světová zdravotnická organizace. Navíc díky pravidelnému stravování lze lehce docílit toho, že sníst denně pět porcí ovoce a zeleniny nebude tak velký problém. celý článek »

Jídelna ze Zlína uvařila nejlepší školní oběd v republice

Rady & tipy 2. 9. 2014
Jídelna ze Zlína uvařila nejlepší školní oběd v republice

Rajčatová polévka s mozzarellou, přírodní vepřová panenka se smetanovými žampiony a mrkvovo-bramborovým pyré s rozmarýnem, čokoládový krém. Toto menu dnes uspělo v celostátním finále soutěže O nejlepší školní oběd. Kuchaři z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť dnes v brněnském finále porazili devět konkurenčních týmů z jídelen po celé České republice. Letošní 5. ročník soutěže uspořádala Společnost pro výživu ve spolupráci s velkoobchodem MAKRO pod záštitou Magistrátu města Brna a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. celý článek »

Nenechte se zaskočit v kavárně

Rady & tipy 1. 9. 2014
Nenechte se zaskočit v kavárně

Nejste si občas stoprocentně jisti, co si představit pod názvy jednotlivých druhů kávy? A zda opravdu dostanete tu kávu, na kterou máte právě chuť? Nespoléhejte pouze na nápojový lístek a rady obsluhy v kavárně a objednejte si kávu podle svého gusta. Světem kávového názvosloví vás provede Luboš Martínek, šéfbarista kavárenské sítě CrossCafe. celý článek »

Mléčný tuk – důležitý zdroj energie pro nejmenší

Rady & tipy 31. 8. 2014
Mléčný tuk – důležitý zdroj energie pro nejmenší

V poslední době se stále více diskutuje o významném vlivu časné výživy na zdraví dětí v dospělosti. Pro správný růst a vývoj dítěte je neodmyslitelná vyvážená strava se zastoupením všech důležitých složek – bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálních látek. Velmi často se stává, že maminky z obavy, aby jejich děťátko netrpělo obezitou, mají tendenci odmalička své dítě krmit nízkotučnými potravinami a chrání je před jídly připravovanými na tuku. A právě to je chyba. Dítě tuky potřebuje pro správný růst a vývoj. Tuky jsou také… celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji