Ocenění Konzumní chléb roku 2014 patří Pekárně Zelená louka

Kvalita potravin 5. 7. 2014
Ocenění Konzumní chléb roku 2014 patří Pekárně Zelená louka

Další velké klání nejlepších pekařů a pekáren v České republice zná své vítěze. Tradiční soutěž Chléb roku, kterou každoročně pořádá Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR, se konala v rámci akce Dny chleba. Penam získal nejvyšší možné ocenění „Konzumní chléb roku 2014“, které bude hrdě nosit chléb z Pekárny Zelená louka, a. s. Vedle tohoto nejvyššího ocenění získala společnosti PENAM, a. s., dva diplomy za „Řemeslný chléb vynikající kvality“ z pekárny Ostrava-Martinov (chléb Beskyd) a Hepek Brno (chléb Zábrdovický). celý článek »

Rostlinné nápoje – díl II.: Rýžový nápoj

Rady & tipy 3. 7. 2014
Rostlinné nápoje – díl II.: Rýžový nápoj

Zařadili jste již do svého jídelníčku rostlinné nápoje? Protože neobsahují kasein, cholesterol ani laktózu, jsou vhodné pro bezlaktózové, nízkocholesterolové, diabetické diety, ale také při redukci hmotnosti, při nejrůznějších alergiích a v dalších situacích. Z pohledu výživového odborníka je však vhodné zařadit rostlinné nápoje do jídelníčku i zdravých dětí a dospělých. V minulém díle jsme se věnovali nápojům ze sóji, dnes se zaměříme na rýžový nápoj. Také zde vám nabídneme i zajímavý recept. celý článek »

Potravinový doplněk versus doplněk stravy – není to totéž!

Rady & tipy 2. 7. 2014
Potravinový doplněk versus doplněk stravy – není to totéž!

Jen málokdo z nás si může dovolit tvrdit, že má tak vyváženou stravu, že nepotřebuje ani potravinové doplňky, ani doplňky stravy. Nám ostatním pomáhají doplnit do organismu chybějící látky. Víte ale, co vlastně užíváme? Potravinový doplněk nebo doplněk stravy? A není to jedno? S podobnými úvahami a zaměňování obou pojmů se odborníci setkávají často. O odpověď jsme požádali Martinu Šímovou, místopředsedkyni představenstva České asociace pro speciální potraviny a členku představenstva Food Supplements Europe, Brusel. celý článek »

Nechte se zlákat variacemi zmraženého jogurtu

Rady & tipy 30. 6. 2014
Nechte se zlákat variacemi zmraženého jogurtu

Ať už se mražený jogurt (frozen yogurt) podává jako krémové osvěžení v letních měsících, nebo jako zakončení jídla o několika chodech v kteroukoli roční dobu, tak jedno je jisté – svou čerstvou chutí a lehkostí si v kombinaci s různými přelivy a posypkami mezi milovníky zmrzliny vydobyla kultovní postavení. Inspiraci nyní můžete čerpat i v nové knize Mražený jogurt nakladatelství Slovart, kde najdete mnoho klasických a osvědčených receptů, s jejichž pomocí připravíte lákavé (a přitom nízkokalorické) zmrzlinové kreace.  celý článek »

Rostlinné nápoje – díl I.: Sójový nápoj

Rady & tipy 29. 6. 2014
Rostlinné nápoje – díl I.: Sójový nápoj

Na trhu se objevují stále nové druhy rostlinných nápojů, které do jídelníčku zařazují jak vegetariáni, tak lidé, kterým nevyhovuje kravské nebo kozí mléko. Rostlinné nápoje totiž neobsahují kasein, cholesterol ani laktózu, proto jsou vhodné u různých diet – bezlaktózové, nízkocholesterolové, diabetické, při redukci hmotnosti, při nejrůznějších alergiích. Z pohledu výživového odborníka je však vhodné zařadit rostlinné nápoje do jídelníčku i zdravých dětí a dospělých. V tomto díle se zaměříme na sojový nápoj. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji