Jak pečovat o sýry? Správně uskladnit, nakrájet a zkombinovat!

Rady & tipy 2. 4. 2014
Jak pečovat o sýry? Správně uskladnit, nakrájet a zkombinovat!

V dnešní době, kdy je trh s potravinami čím dál pestřejší, je také mezi plísňovými a zrajícími sýry v supermarketech stále větší výběr. Samotný dobrý výběr ale k požitku z vůně a jedinečné chuti nestačí. Nezbytnou podmínkou je správné skladování. Právě zde se často dopouštíme menších, i větších pochybení. Věděli jste ale, že se na našem chuťovém požitku výrazně podílí i správné krájení? celý článek »

Značení pro snadnější orientaci

Téma 1. 4. 2014
Značení pro snadnější orientaci

Značení kvality potravin vnáší do našich nákupních zvyklostí mnoho nového. Seznámíme-li se s konkrétním značením a jsme spokojeni, stává se nám vítaným vodítkem při výběru i dalších potravin, kde očekáváme srovnatelný standard. Jak se ve značení kvality však orientujeme a které značky už bez problémů známe a vyhledáváme? celý článek »

Špekáčky

Kvalita potravin 30. 3. 2014
Špekáčky

Mezi tradiční a ryze české uzeniny patří Špekáčky. Špekáčky nebo Špekačky jsou tepelně opracovaný masný výrobek, který tvoří několik metrů dlouhý souvislý pramen plněný ve vepřovém tenkém střevě nebo v hovězím kroužkovém střevě. Je zlatohnědé barvy. Také u nich se ale můžeme setkat s řadou napodobenin. Originální Špekáčky mají svou jasně danou technologii výroby pro charakteristickou chuť, vůni a další vlastnosti. Originální Špekáčky poznáte i podle evropského značení kvality Zaručená tradiční specialita. celý článek »

Obliba nivy stoupá

Téma 29. 3. 2014
Obliba nivy stoupá

Které sýry se pyšní evropským značením kvality potravin? První dva české sýry, které již v roce 2010 získaly označení Chráněné zeměpisné označení, byly Jihočeská niva a Jihočeská Zlatá niva. Společnost Madeta se řadí mezi největší výrobce sýrů s modrou plísní v České republice. Historie výroby Jihočeské nivy a Jihočeské Zlaté nivy se traduje více než 60 let. Chráněné zeměpisné označení bylo přiděleno těmto produktům bez jakýchkoliv úprav receptury a technologických postupů. celý článek »

Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

Rady & tipy 27. 3. 2014
Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

S příchodem jara se mění i naše chutě. Místo těžších a mastnějších zimních pokrmů, které více zatěžují náš organismus, hledáme něco podstatně lehčího. Naše požadavky splňují sýry na bázi tvarohu. Čerstvé přírodní sýry jsou lehce stravitelné, podporují trávení, a dávají tělu potřebné živiny. Často jsou obohacené i o nejrůznější bylinky. Známe je? celý článek »

Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Rady & tipy 26. 3. 2014
Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Plné obchody lidí, chybějící inspirace, obava z dalších nespotřebovaných surovin – také pro vás příprava oběda či večeře občas znamená docela problém? Nyní můžete využít novou službu – na internetu si vyberete recept a až do domu vám doručí veškeré suroviny, včetně podrobného a názorného receptu. Tak budete moci bez obav vyzkoušet přípravu řady nových jídel, navíc se zárokou vždy čerstvých surovin. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji