Co pijí naše děti? Výsledky nepotěší

Rady & tipy 27. 6. 2014
Co pijí naše děti? Výsledky nepotěší

Pitný režim je důležitý pro všechny věkové kategorie. Roli hraje i to, co pijeme. Zejména u dětí můžeme správnými návyky dobře ovlivnit, jaký přístup k pitnému režimu budou mít po celý život. Jak jsou na tom v tomto ohledu naši školáci? Obyčejnou neperlivou vodu pije denně jen polovina z nich. Podobné je to s neslazenými čaji, které více než dvě třetiny dětí pijí výjimečně nebo je nepijí vůbec. U poloviny školáků navíc nepřesahuje denní příjem tekutin jeden litr. jaké další důležité skutečnosti odhalil aktuální výzkum? celý článek »

Výživová a zdravotní tvrzení pod drobnohledem

Rady & tipy 25. 6. 2014
Výživová a zdravotní tvrzení pod drobnohledem

Nemůžeme vědět všechno a na řadu informací, které se k nám dostávají, bez výhrad spoléháme. Zejména v oblasti potravin, doplňků stravy, či potravinových doplňků je důležité, aby se tvrzení zakládala na pravdě a nebyla jenom marketingovým nástrojem. Výživová a zdravotní tvrzení jsou důležitým tématem pro evropskou i českou legislativu. Tématu jednotného přístupu k některým označením uváděným na potravinách se aktuálně věnuje i mezirezortní skupina. Cílem je vyšší ochrana spotřebitele před klamavými tvrzeními. celý článek »

Milujete cheesecake? Kniha s 60 recepty vás nadchne!

Rady & tipy 24. 6. 2014
Milujete cheesecake? Kniha s 60 recepty vás nadchne!

Cheesecaky s čerstvým tvarohovým sýrem v rozmanitých podobách (smetanový krémový sýr, tvaroh, mascarpone, ricotta) a základem ze sušenek a másla či z těsta chutnají lidem na celém světě. Kniha Božský cheesecake představuje tři základní typy cheesecaků – pečené, s želatinou a chlazené. Recepty jsou tradiční i překvapující, klasické americké i z různých končin světa, plné ovoce nebo ořechů, bláznivé na večírky s přáteli i pro sváteční chvíle s rodinou, pro děti či s alkoholem, je to prostě kuchařka s recepty různých chutí a stylů. celý článek »

Káva jako součást osvěžujících nápojů

Rady & tipy 21. 6. 2014
Káva jako součást osvěžujících nápojů

V těchto parných dnech vám určitě myšlenky utíkají jen k jedinému – jak zchladit vaše rozpálené tělo a zotavit mysl! Z toho důvodu pro vás šéfbarista sítě kaváren CrossCafe Luboš Martínek připravil tři tipy na osvěžující letní nápoje, které si můžete udělat přímo doma a servírovat je, nejen sobě, ale i svým známým jako příjemné letní osvěžení. Ze tří typů si můžete vybrat oblíbené řecké frappé, ledové kávově čokoládové mocha a pokud je vaším favoritem hlavně čaj, pak můžete zkusit i přípravu osvěžujícího ledového čaje. celý článek »

Do Milovic na trhy můžete každou sobotu

Farmářské trhy a akce 20. 6. 2014
Do Milovic na trhy můžete každou sobotu

Trhy se konají každou sobotu od 7.30 do 12.00 hodin na Náměstí 30. června v Milovicích. Sortiment je skutečně bohatý. Návštěvníci zde mohou nakoupit například ovocné sirupy, sezónní zeleninu a ovoce, koření, česká a moravská vína, uzeniny, řezané květiny, sýry, cukrářské výrobky, ryby a rybí speciality či domácí med. Většina nabízeného zboží pochází, až na několik málo výjimek, z okolního Polabí. celý článek »

Nealkoholické nápoje – dobré i zdravé

Rady & tipy 20. 6. 2014
Nealkoholické nápoje – dobré i zdravé

Chcete si doma namíchat něco osvěžujícího a voda s citronem vás už začíná nudit? Namíchejte si doma něco speciálního. Originální nealkoholický koktejl vás nejen osvěží, ale může se snadno stát hlavní hvězdou letní party. Ocení je navíc opravdu každý – ani dětský věk či těhotenství není překážkou. O linii se přitom bát nemusíte, existuje mnoho velmi chutných koktejlů, které současně myslí i na energetickou hodnotu. Pojďte se inspirovat současnými trendy celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji