Šest mýtů o detoxikaci, aneb proč je vhodná i na podzim

Rady & tipy 25. 10. 2014
Šest mýtů o detoxikaci, aneb proč je vhodná i na podzim

Okolo detoxikace a půstu koluje řada mýtů. Na jednu stranu většina lidí nezpochybňuje jejich blahodárné účinky na organismus vzhledem k tomu, že se tělo postupně zbaví nahromaděných odpadních látek, znovu nabývá rovnováhy a pocítí návrat energie. Na druhé straně panuje často přesvědčení, že „právě pro mě“ detoxikace či půst vhodné nejsou, a pokud ano, rozhodně ne teď. Mnoho lidí se například mylně domnívá, že půst má smysl jen na jaře a v předjaří. Často je taky od úmyslu detoxikace zbytečně odrazuje vědomí, že mají nízký tlak či… celý článek »

Kompletní dýňové menu – netradiční kombinace si vás získají!

Rady & tipy 24. 10. 2014
Kompletní dýňové menu – netradiční kombinace si vás získají!

Dýně se za poslední roky staly velmi oblíbenou podzimní plodinou. Zdaleka se nepoužívají jen na okrasu, jak je známe z amerických oslav Halloweenu, ale vaří se z nich spousta velmi chutných a zdravých pokrmů. Je skvělé, že se dýně rozšířily i do českých kuchyní. Vedle oblíbených klasik se zákazníci mohou pustit do ochutnávání těch méně rozšířených. Nechce se inspirovat našimi oblíbenými recepty z dýní i vy! celý článek »

Jak Češi nakupují ovoce a zeleninu?

Rady & tipy 22. 10. 2014
Jak Češi nakupují ovoce a zeleninu?

Ani s postupným nástupem podzimních dní neustává sezóna ovoce a zeleniny. Tyto potraviny představují důležitou součást jídelníčku dětí i dospělých a neměly by chybět v žádné domácnosti. Jak vyplývá z průzkumu obchodního řetězce Albert, ovoce a zelenina se na náš stůl ve většině případů dostanou ze supermarketů a hypermarketů. Při jejich nákupu je pro české domácnosti nejdůležitějším kritériem výběru cena a poměr ceny a kvality. Čím dál více nakupujících se ale také zajímá o zemi původu. celý článek »

Víte, který čaj je na podzim a v zimě skutečně zdravý?

Rady & tipy 21. 10. 2014
Víte, který čaj je na podzim a v zimě skutečně zdravý?

S příchodem podzimu roste obliba horkých nápojů. Na prvním místě je určitě stále čaj. Ale s čaji to není úplně jednoduché. Víte, že černý čaj zatěžuje srdce stejně jako káva a je lepší se ho vyvarovat? Zelený zase ochlazuje, stejně jako to, když si do jakéhokoliv čaje přidáte citrón. Výživový kouč Martin Škába radí, jaké čaje pít a přidává ověřené recepty. celý článek »

Vyzkoušejte netradiční recepty se sezónním ovocem kaki

Rady & tipy 20. 10. 2014
Vyzkoušejte netradiční recepty se sezónním ovocem kaki

Už podruhé se na našich stránkách vracíme ke stále poměrně málo známému ovoci. Je to kaki Persimon Bouquet – výborný sladký plod, který nemá semínka ani pecku, nemusí se loupat a snadno se krájí. V překladu jeho název znamená „pokrm bohů“, sklízí se ručně ze stromů ve španělské Valencii a vychutnat si ho můžete jen v období od podzimu do Vánoc. Proto neváhejte a vyzkoušejte ještě letos co nejvíce receptů. S kaki Persimon Bouquet lze sestavit celé menu. celý článek »

Kde v Beskydech hledat širokou nabídku mléčných výrobků?

Farmy a prodejny 15. 10. 2014
Kde v Beskydech hledat širokou nabídku mléčných výrobků?

V Beskydech v obci Kunčice pod Ondřejníkem sídlí bio farma Menšík, která se věnuje chovu krav a produkci mléka. Farma dokonce vlastní svoji minimlékárnu, takže její sortiment je rozšířen i o domácí mléčné výrobky. Některé výrobky z produkce farmy se mohou pyšnit i značkami, jako jsou Beskydy – originální produkt nebo Regionální potravina – Moravskoslezký kraj. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji