Co vše nám může nabídnout výživové poradenství?

Rady & tipy 20. 8. 2014
Co vše nám může nabídnout výživové poradenství?

Výživové poradenství je dlouhodobě opředeno pochybnostmi. Nedostatečná kvalifikace – to je jeden z pramenů nedůvěry k výživovému poradenství. To se centrum Rekondice snaží změnit, a proto přináší zcela nový koncept preventivní péče kombinující sestavení individuálního jídelníčku, nastavení či nastartování pohybových aktivit s komplexní změnou životního stylu. Programy jsou vedeny edukativně a klienti jsou vzděláváni v oblasti výživy a pohybu tak, aby si byli sami schopni dobrou kondici dlouhodobě udržet. celý článek »

Připravte si trendy nealkoholický nápoj

Rady & tipy 19. 8. 2014
Připravte si trendy nealkoholický nápoj

Chcete si doma namíchat něco osvěžujícího a chcete zkusit něco nového a trendy? Zkuste se inspirovat inovativními přístupy, které každoročně přináší Mistrovství světa v míchání nealkoholických nápojů, Mattoni Grand Drink, a namíchejte si doma něco speciálního. Originální nealkoholický koktejl vás nejen osvěží, ale potěší i svým vzhledem. Může se snadno stát hlavní hvězdou letní party, navíc jej můžete nabídnout i dětem či své těhotné kamarádce. O linii se přitom bát nemusíte, barmanská špička myslíi na energetickou hodnotu nápojů. celý článek »

Prohřešky obchodních řetězců se opakují

Kvalita potravin 18. 8. 2014
Prohřešky obchodních řetězců se opakují

Pochybení, která se opakují až u téměř poloviny případů - obchodní řetězce si s tím, jak vidno, hlavu příliš nelámou. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nemůže být s výsledky své kontrolní akce, zaměřené právě na opakující se porušení právních předpisů u obchodních řetězců, rozhodně spokojena. Pro nás, jako spotřebitele, je situace o to závažnější, protože se kontrolní akce zaměřila na pochybení, které vznikají přímo v prodejnách - tedy v místech, která bezprostředně ovlivňují naši peněženku i zdraví.  celý článek »

Rodinná moštárna v obci Kvíc vyrábí několik druhů moštů i pálenky

Farmy a prodejny 17. 8. 2014
Rodinná moštárna v obci Kvíc vyrábí několik druhů moštů i pálenky

Rodinná moštárna a pěstitelská pálenice Žaludových se nachází v obci Kvíc u Slaného. Nabídka se skládá z mnoha druhů moštů (obvyklých – jablečných –, ale i neobvyklých – s rakytníkem, červenou řepou nebo mrkví). K výrobě používají výhradně jablka ze slánské sadařské oblasti. Mošty neobsahují chemické konzervanty, přidaný cukr, umělá sladidla, antioxidanty ani emulgátory, konzervovány jsou pasterací. celý článek »

Jak vyzrát na vlčí hlad?

Rady & tipy 16. 8. 2014
Jak vyzrát na vlčí hlad?

Že dobře znáte takzvaný rychlý hlad, který vás nutí ve vteřině spořádat doslova cokoliv ze zásob vaší ledničky? Tento stav rozhodně nepřispívá k dobrému zažívání nebo vaší váze. „Vlčímu hladu bychom měli hlavně předcházet, a to pravidelností ve stravě a dostatkem kvalitního a zejména méně kalorického jídla. Pokud nás hlad i přesto dostihne, je nutné dodat tělu potřebnou energii. Ovšem nikoliv tím, že sníme opravdu doslova cokoliv. Potraviny na zahnání rychlého hladu je třeba pečlivě volit,“ říká RNDr. Lucie Svobodová, specialistka na… celý článek »

Kde sehnat výrobky z kozího mléka?

Farmy a prodejny 14. 8. 2014
Kde sehnat výrobky z kozího mléka?

Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci a prodej kozích výrobků. Farma používá pro označení svých výrobků značku DoRa. Mezi nabízenými produkty této značky zákazníci naleznou kozí mléko, ale i výrobky z něj – jogurty, sýry, kefíry, jogurtové nebo syrovátkové nápoje. Farma sídlí v Ratibořicích nedaleko Jaroměřic nad Rokytnou v okrese Třebíč. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji