Kulinární profil jako zrcadlo osobnosti – sangvinik

Rady & tipy 20. 5. 2014
Kulinární profil jako zrcadlo osobnosti – sangvinik

Již podruhé se setkáváme na téma kulinárního koučinku. Spojení naší povahy a dlouho budovaných návyků má s naším stravováním a dobrou kondicí více společného, než bychom si mysleli. Minule jsme se zabývali představením toho, co znamená sestavení kulinárního profilu. Můžeme začít Hippokratovým sangvinikem. Takový profil může být stejně tak šťastný jako sklíčený. Hranice mezi tím, co našemu tělu prospívá a co škodí, je u každého jiná. celý článek »

Doplňky stravy: Které zvolit?

Rady & tipy 19. 5. 2014
Doplňky stravy: Které zvolit?

Potravinové doplňky se pro mnoho z nás staly běžnou součástí péče o tělo a duši. Není se proto čemu divit, že se toto zboží stalo pro prodejce výhodným artiklem. Bohužel, stále najdeme mezi nimi i takové, kteří si v rámci marketingu upraví informace o vlastnostech potravinového doplňku podle svého. Jak bychom tedy měli tedy doplňky stravy vybírat, abychom si mohli být jisti, že kupujeme to, co jsme skutečně chtěli? celý článek »

Který jogurt máte nejraději? Vyrobte si vlastní!

Rady & tipy 16. 5. 2014
Který jogurt máte nejraději? Vyrobte si vlastní!

Kdo by jej neznal? Jogurt je výrobek, který vznikl prokysáním mléka, smetany nebo podmáslí či jejich směsi jogurtovou kulturou. Zároveň by měl jogurt v pravém smyslu slova obsahovat minimálně deset miliónů živých mikroorganismů na jeden gram na konci doby spotřeby. Nabídka jogurtů na trhu je bez nadsázky obrovská a každý z nás si jistě našel ten svůj. Nebo – nechcete si ho sami vyrobit? Slibujeme – bude vám chutnat. celý článek »

Jak vybrat správný tuk?

Kvalita potravin 14. 5. 2014
Jak vybrat správný tuk?

Máslo, margarín nebo raději nic? Také bezradně postáváte v obchodě? Koupíte podle ceny, na co jste zvyklí, nebo jste ovlivněni reklamou? Jestliže jste správně zhodnotili, že na prvním místě bychom měli brát ohled na naše zdraví, máme pro vás dobrou zprávu. Dopřát si můžete jak máslo, tak i margarín. Záleží totiž na množství a celkovém složení jídelníčku. Několik pravidel pro vaše zdraví vám v dalším dílu seriálu Vím, co jím prozradí odborníci na výživu Petr Havlíček a Karolína Hlavatá. celý článek »

Doplňky stravy: Kdy je vhodné je užívat?

Rady & tipy 11. 5. 2014
Doplňky stravy: Kdy je vhodné je užívat?

Ohledně doplňků stravy se v poslední době vedou nejrůznější diskuse. Většina odborníků se shoduje, že doplňky stravy mají v jídelníčku současného člověka své místo, protože ne všichni jsme schopni našemu organismu dodat zdraví prospěšné látky z denní stravy. Ta je také často nevyvážená. Právě v těchto případech je užívání vhodně zvolených doplňků stavy s obsahem vybraných mikronutrientů vhodné. Co bychom ale měli vědět? celý článek »

Jak uspokojit touhu po sladkém a zároveň si zachovat čistý štít?

Rady & tipy 9. 5. 2014
Jak uspokojit touhu po sladkém a zároveň si zachovat čistý štít?

Nuta je zcela originální, velmi hodnotná řada ořechových a ovocných tyčinek. Složením nemá v dnešní době, kdy je zřetelný obecný trend k šetření a úsporám, obdoby. Podíl oříšků dosahuje až 60 % z výrobku a používají se i tak atraktivní druhy jako jsou kešu ořechy, pistácie, vlašské ořechy, brazilské (para) ořechy a mandle. To vše doplněno americkými brusinkami nebo třeba sušenými višněmi a jiným prémiovým sušeným ovocem. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji