Rostlinné nápoje – díl IV.: Lískooříškový nápoj

Rady & tipy 22. 7. 2014
Rostlinné nápoje – díl IV.: Lískooříškový nápoj

Jaké rostlinné nápoje jste si oblíbili vy? V našich jídelníčcích se objevují stále častěji a to je rozhodně dobře. Na trhu se objevují stále nové druhy rostlinných nápojů, které vyhledávají jak vegetariáni, tak lidé, kterým nevyhovuje kravské nebo kozí mléko. Rostlinné nápoje totiž neobsahují kasein, cholesterol ani laktózu. Z tohoto důvodu nacházejí rostlinné nápoje svojí nezastupitelnou roli hned u několika typů diet – bezlaktózové, nízkocholesterolové, diabetické, při redukci hmotnosti, při nejrůznějších alergiích. Z pohledu… celý článek »

Ovoce, zelenina, pohyb – proč přesto nehubneme?

Rady & tipy 18. 7. 2014
Ovoce, zelenina, pohyb – proč přesto nehubneme?

Zelenina, ovoce, více pohybu – letní čas je prý jako stvořený k hubnutí. Motivace nám nechybí – nechtěné špíčky už nemůžeme schovávat pod vrstvami oblečení a chceme se předvést v nových plavkách. Údajně jíme méně než v zimě, dbáme na výběr zdravějších jídel, více se pohybujeme. Všechno se tedy zdá v nejlepším pořádku. Ale kila ne a ne dolů… Jakých největších letních prohřešků vůči správné stravě se dopouštíme? celý článek »

Hlídáte si linii? Která zmrzlina nebude znamenat konec našeho snažení?

Rady & tipy 17. 7. 2014
Hlídáte si linii? Která zmrzlina nebude znamenat konec našeho snažení?

Je pro vás důležitá správná skladba jídelníčku, ale máte obrovskou chuť na zmrzlinu? RNDr. Lucie Svobodová, odbornice na výživu a zdravý životní styl, pro vás připravila několik užitečných tipů i receptů, se kterými se už nebudete muset této oblíbené letní pochoutky zříkat. Odborníkem na volbu správné zmrzliny se stanete jak u točené, tak i balené varianty. Žádný reklamní tah, ani přesvědčivý prodejce u stánku, vás už nezaskočí. celý článek »

I snídani si můžete dát v raw stylu. Co vám přinese?

Rady & tipy 16. 7. 2014
I snídani si můžete dát v raw stylu. Co vám přinese?

Snídaně by měla být základním jídlem dne. Dbejte tedy na to, aby byla výživná a měla dostatečnou energetickou hodnotu. Jedině tak vám dodá sílu pro celé dopoledne. Pro organismus je velmi prospěšný obsah superpotravin, které jsou také ideální součástí vaši snídaně. Jaká forma snídaně nejlépe vyhovuje vám? Také u tohoto prvního jídla nového dne můžeme využít raw stravu, kterou nám někteří výrobci nabízejí i ve formě předpřipravených snídaňových směsí. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji