​Sýr a víno – v jakých kombinacích si je vychutnáte ještě lépe?

Rady & tipy 24. 3. 2014
​Sýr a víno – v jakých kombinacích si je vychutnáte ještě lépe?

Výběr vín a konzumace sýrů k sobě patří odedávna. Už naši předkové věděli, že víno mění chuť podle toho, jaký sýr si k němu dáte. Každý druh sýra přináší jiný chuťový požitek a vytváří pocit, že pijete jiné víno. Jaké kombinace nám přinesou maximální požitek? A jak je to v případě dnes tak oblíbených zralých sýrů? celý článek »

​Olomoucké tvarůžky

Kvalita potravin 21. 3. 2014
​Olomoucké tvarůžky

Olomoucké tvarůžky jsou zrajícím sýrem vyrobeným z odstředěného mléka. Mají zcela ojedinělou pikantní chuť, typickou vůni, povrch se zlatožlutým mazem a soudržnou poloměkkou až měkkou konzistencí s patrným světlejším jádrem. Díky svým nutričním hodnotám – nízké energetické hodnotě (to znamená nízkému obsahu tuku) a obsahu plnohodnotných bílkovin a vápníku, se Olomoucké tvarůžky řadí na první místo mezi sýry. celý článek »

Proč by v našem jídelníčku neměly chybět olomoucké tvarůžky

Rady & tipy 13. 3. 2014
Proč by v našem jídelníčku neměly chybět olomoucké tvarůžky

Buď je milujeme, nebo je nemůžeme ani cítit. A to doslova. Vůně olomouckých tvarůžků je nepřekonatelná a na jedinečnou chuť nedají jejich příznivci dopustit. Právě tyto výrazné vlastnosti ale staví proti olomouckým tvarůžkům i tábor odpůrců. Určitě by ale byla škoda, posuzovat tento výjimečný sýr jen podle vůně. Za jeho konzumaci vás pochválí i dietologové. Pak už stačí jenom dodat, že je zcela bez konzervantů a jistě i vy si s Olomouckými tvarůžky porozumíte. celý článek »

​Spišské párky

Kvalita potravin 8. 3. 2014
​Spišské párky

Evropské značení kvality Zaručená tradiční specialita nám pomůže i při výběru Spišských párků. Pravé Spišské párky se plní do skopových střívek o průměru maximálně 24 mm, oddělených přetočením. Jednotlivé kusy mají hmotnost přibližně 50 g. Výrobek je charakteristický růžovočervenou barvou po kořeninové paprice a mírně pikantní chutí. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji