Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

Rady & tipy 27. 3. 2014
Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

S příchodem jara se mění i naše chutě. Místo těžších a mastnějších zimních pokrmů, které více zatěžují náš organismus, hledáme něco podstatně lehčího. Naše požadavky splňují sýry na bázi tvarohu. Čerstvé přírodní sýry jsou lehce stravitelné, podporují trávení, a dávají tělu potřebné živiny. Často jsou obohacené i o nejrůznější bylinky. Známe je? celý článek »

Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Rady & tipy 26. 3. 2014
Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Plné obchody lidí, chybějící inspirace, obava z dalších nespotřebovaných surovin – také pro vás příprava oběda či večeře občas znamená docela problém? Nyní můžete využít novou službu – na internetu si vyberete recept a až do domu vám doručí veškeré suroviny, včetně podrobného a názorného receptu. Tak budete moci bez obav vyzkoušet přípravu řady nových jídel, navíc se zárokou vždy čerstvých surovin. celý článek »

V čem se naše obědy liší od ostatních zemí Evropy?

Rady & tipy 25. 3. 2014
V čem se naše obědy liší od ostatních zemí Evropy?

Evropané méně obědvají a mnohem více hledí na to, kolik za hlavní jídlo dne zaplatí. Jedinou zemí, kde lidé letos na oběd v pracovním týdnu míří o něco častěji než před čtyřmi lety, je Česko. V porovnání se západoevropskými zeměmi ale máme stále co dohánět. Zatímco v tuzemsku si pravidelně oběd dopřává jen o něco více než polovina zaměstnanců, v dalších západoevropských zemích jsou to stále – i přes pokles – v průměru tři ze čtyř lidí. celý článek »

​Sýr a víno – v jakých kombinacích si je vychutnáte ještě lépe?

Rady & tipy 24. 3. 2014
​Sýr a víno – v jakých kombinacích si je vychutnáte ještě lépe?

Výběr vín a konzumace sýrů k sobě patří odedávna. Už naši předkové věděli, že víno mění chuť podle toho, jaký sýr si k němu dáte. Každý druh sýra přináší jiný chuťový požitek a vytváří pocit, že pijete jiné víno. Jaké kombinace nám přinesou maximální požitek? A jak je to v případě dnes tak oblíbených zralých sýrů? celý článek »

​Olomoucké tvarůžky

Kvalita potravin 21. 3. 2014
​Olomoucké tvarůžky

Olomoucké tvarůžky jsou zrajícím sýrem vyrobeným z odstředěného mléka. Mají zcela ojedinělou pikantní chuť, typickou vůni, povrch se zlatožlutým mazem a soudržnou poloměkkou až měkkou konzistencí s patrným světlejším jádrem. Díky svým nutričním hodnotám – nízké energetické hodnotě (to znamená nízkému obsahu tuku) a obsahu plnohodnotných bílkovin a vápníku, se Olomoucké tvarůžky řadí na první místo mezi sýry. celý článek »

Proč by v našem jídelníčku neměly chybět olomoucké tvarůžky

Rady & tipy 13. 3. 2014
Proč by v našem jídelníčku neměly chybět olomoucké tvarůžky

Buď je milujeme, nebo je nemůžeme ani cítit. A to doslova. Vůně olomouckých tvarůžků je nepřekonatelná a na jedinečnou chuť nedají jejich příznivci dopustit. Právě tyto výrazné vlastnosti ale staví proti olomouckým tvarůžkům i tábor odpůrců. Určitě by ale byla škoda, posuzovat tento výjimečný sýr jen podle vůně. Za jeho konzumaci vás pochválí i dietologové. Pak už stačí jenom dodat, že je zcela bez konzervantů a jistě i vy si s Olomouckými tvarůžky porozumíte. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji