Výživové trendy jdou ruku v ruce s bio potravinami. Pozor i na čerstvost

Rady & tipy 10. 11. 2017
Výživové trendy jdou ruku v ruce s bio potravinami. Pozor i na čerstvost

V dnešní době je alternativní strava hodně diskutovaným tématem. Zahrnuje různé přístupy, jako například vegetariánství, veganství, vitariánství a další. Ti, co volí tuto cestu, si často produkty vybírají a následují další trendy jako je upřednostňování bio potravin a menších prodejců. Přece jen jídlo je požitek a obchodní řetězce ne vždy nabízejí top kvalitu. Podle odborníků je zejména důležité dbát nejen na označení bio jako známku určité kvality, ale také na čerstvost potravin. celý článek »

Hermelín nebo camembert. Poznáte, co máte na talíři?

Rady & tipy 9. 11. 2017
Hermelín nebo camembert. Poznáte, co máte na talíři?

Pod plísňovým kabátkem se ne vždycky skrývá stejná sýrová pochoutka. Dokážete rozeznat rozdíl mezi pravým hermelínem a jinými sýry s bílou plísní? Liší je od sebe například vůně, textura a samozřejmě i chuť. Odhalte taje výroby tuzemských hermelínů, správného způsobu jejich skladování a ujistěte se, že víte, na čem si k vínu pochutnáte. celý článek »

Sušená výživa pro batolata z pohledu nežádoucích látek

Kvalita potravin 8. 11. 2017
Sušená výživa pro batolata z pohledu nežádoucích látek

Když má batole žízeň, může ji zahnat nápojem z prášku a teplé vody. Zatímco v prvním roce života je mateřské mléko nebo jeho náhrada nutností, od jednoho roku už se batole bez sušené mléčné alternativy může obejít. Instantní mléčnou výživu určenou pro děti starší jednoho roku podrobil spotřebitelský časopis dTest testování na přítomnost rizikových látek. Laboratorní zkoušky odhalily, že konzumací některých výrobků lze překročit tolerovatelnou denní dávku nežádoucích sloučenin MCPD. celý článek »

Podle čeho si vybrat zdravou instantní kaši?

Rady & tipy 7. 11. 2017
Podle čeho si vybrat zdravou instantní kaši?

O instantních kaších koluje na internetu i offline spoustu polopravd, mýtů a nesmyslů. V tomto článku se dozvíte, co je při výběru opravdu podstatné a na co se zaměřit při čtení složení. Já si totiž téma do hloubky nastudovala, hodně se ptala odborníků na zdravou výživu a objasnila si protichůdné informace. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji