Nadýmání, aneb co vám škodí?

Rady & tipy 13. 4. 2018
Nadýmání, aneb co vám škodí?

Trpíte na nadýmání? Co myslíte, které potraviny vám škodí? Ačkoli právě plynatosti a nadýmání nepatří mezi společensky přitažlivá témata, trápí většinu populace. Ptáte se, jak nadýmání zabránit? Pozor na potraviny, které vás doslova nafouknou, i způsob, jakým jíte. celý článek »

Bolí vás často hlava? Víme, co může být příčinou

Rady & tipy 11. 4. 2018
Bolí vás často hlava? Víme, co může být příčinou

Lidský organismus potřebuje pro své fungování širokou škálu vitaminů, minerálních látek a dalších živin, prostřednictvím kterých je zajišťován bezproblémový chod veškerých tělních procesů. Tyto látky tak mimo jiné příznivě ovlivňují činnost vnitřních orgánů a mají vliv na celkové zdraví jedince. V momentě, kdy je však tělo dlouhodobě vystaveno nedostatku některého prvku, může docházet ke značným zdravotním komplikacím a vážným onemocněním.  celý článek »

Se začínající sezónou farmářských trhů zahájí také SVS jejich kontroly

Farmářské trhy a akce 10. 4. 2018
Se začínající sezónou farmářských trhů zahájí také SVS jejich kontroly

Již několik let spolu se začátkem jara začíná po celé České republice také sezóna farmářských trhů. Státní veterinární správa (SVS) tento způsob prodeje, který umožňuje nabízet produkty od lokálních výrobců, podporuje. Jelikož však venkovní způsob prodeje potravin s sebou nese zvýšená rizika, jsou prodejci pod dlouhodobým dohledem veterinárních inspektorů. Ti v loňském roce provedli na trzích celkem 327 kontrol. V 82 případech zjistili nejméně jedno porušení předpisů. Výše uložených pokut přesáhla 300 000 Kč. Díky novele… celý článek »

Vitamín B třikrát jinak: jaké funkce zabezpečuje v lidském těle?

Rady & tipy 8. 4. 2018
Vitamín B třikrát jinak: jaké funkce zabezpečuje v lidském těle?

Pokud jste dosud žili v domnění, že vitamín B je prostě pouze jeden, pak jste na omylu. V rámci skupiny vitaminu B totiž existuje celá řada různých druhů, které v lidském těle plní svou konkrétní funkci. Jejich nedostatek pak může vést k poruchám některých funkcí organismu a dalším zdravotním komplikacím jako jsou potíže s pamětí, vysoká míra únavy nebo sklony k depresi. Je proto důležité uvědomit si, jak tyto vitamíny ovlivňují náš organismus a dbát na jejich vyvážený příjem.  celý článek »

Detoxikujte správně a vyhněte se detoxikační krizi

Rady & tipy 5. 4. 2018
Detoxikujte správně a vyhněte se detoxikační krizi

Než začnete s detoxikací, rozhodněte se, jakou metodu zvolíte. Bylinné čaje, klystýr, bylinkové kapky, půst nebo lymfatické masáže? Nebo to budete kombinovat? Poraďte se s odborníkem. Nevíte totiž, jestli zrovna půst je vhodný právě pro vás nebo jestli to bolení břicha, kvůli kterému jste se rozhodli detoxikovat, není zrovna zánět žaludku, při kterém se detoxikovat nedoporučuje. Připravte se také na skutečnost, že vám během detoxikace nemusí být nejlépe. Čištění těla totiž občas provází průjem, bolest hlavy, výtoky,… Někudy „to… celý článek »