Vyzkoušejte osvědčené tipy, jak uskladnit ořechy v bytě, aby se nekazily

Rady & tipy 26. 10. 2018
Vyzkoušejte osvědčené tipy, jak uskladnit ořechy v bytě, aby se nekazily

Sezóna vlašských ořechů je tady a my opět stojíme před úkolem, jak je udržet v perfektním stavu pro pozdější využití. Způsobů, jak vlašské ořechy uchovávat, je řada. Stačí ale malé pochybení a za několik týdnů si na nich už budou pochutnávat moli nebo je zničí plíseň. Jak bychom měli při uchovávání vlašských ořechů správně postupovat? celý článek »

Hemoroidy? Může za ně zácpa

Rady & tipy 24. 10. 2018
Hemoroidy? Může za ně zácpa

Také se stydíte za to, že cítíte svědění a bolest v oblasti konečníku a krvácíte při stolici? Rozšířené hemoroidy jsou stále ve společnosti tabu, o kterém se nemluví a nechodí se s ním k lékaři. Onemocnění má přitom 4 stadia. Pokud první příznaky, tedy bolest a krvácení (nejčastěji po stolici) přehlížíme, může dojít až k trvalému vyhřeznutí hemoroidálních uzlů, které vyžaduje operaci. Proto je důležité co nejdříve navštívit lékaře. Ten může poradit s úpravou životního stylu i farmakologickou léčbou. K dispozici je místní léčba (masti… celý článek »

Jak poznat opravdu kvalitní čokoládu?

Rady & tipy 19. 10. 2018
Jak poznat opravdu kvalitní čokoládu?

Věděli jste, že kvalitní čokoláda se může díky pozitivním účinkům na naše zdraví směle řadit mezi superpotraviny? Jen je někdy těžké v záplavě produktů nejrůznější kvality najít tu, která si takto doopravdy může říkat. Některé parametry kvality se snadno dozvíte z etikety, po jiných je potřeba pátrat trochu hlouběji. Trocha úsilí navíc ale za výsledný požitek z chuti i za pozitivní účinky kvalitní čokolády na naše zdraví rozhodně stojí. Po čem byste tedy měli pátrat? celý článek »

Strašidelný Halloween? Dýně se bát nemusíte, chutná skvěle!

Rady & tipy 18. 10. 2018
Strašidelný Halloween? Dýně se bát nemusíte, chutná skvěle!

Konec října patří svátku keltského původu – Halloweenu. Slaví se především v anglosaských zemích a to 31. října, postupem času se však dostal do některých českých domácností. Svátek je obdobou českých Dušiček. Nejznámějším symbolem Halloweenu jsou vydlabané dýně, které mají zastrašit zlé duchy. Ať už svátek slavíte nebo jste jen milovníci této oranžové plodiny, určitě ji dejte v kuchyni prostor. Dýně rozhodně nejsou nudnou zeleninou. Naopak, kromě krásných lampionů z nich připravíte skutečně nápadité pokrmy. Hodí se snad do všech… celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji