Jak správně sestavit rovnici příjmu a výdeje energie?

Rady & tipy 2. 11. 2017
Jak správně sestavit rovnici příjmu a výdeje energie?

Jistě víte, že každý z nás potřebuje energii. Energie je naším palivem pro růst, trávení, myšlení, pohyb a práci orgánů. Stranu příjmu energie představuje jídlo a pití, stranu výdeje pak pohyb a práce orgánů. Vzhledem k tomu, že bazální metabolismus spotřebuje 60 – 70 % přijaté energie a trávení dalších 10 %, se může zdát, že tělo udělá vše za nás. Opak je ale pravdou. celý článek »

Prý se v létě dobře hubne. Dokážeme vám, že to není pravda!

Rady & tipy 31. 10. 2017
Prý se v létě dobře hubne. Dokážeme vám, že to není pravda!

Letní čas je prý jako stvořený k hubnutí. Motivace nám nechybí – nechtěné špíčky už nemůžeme schovávat pod vrstvami oblečení a chceme se předvést v nových plavkách. Údajně jíme méně než v zimě, dbáme na výběr zdravějších jídel, více se pohybujeme. Ale kila ne a ne dolů… Přečtěte si největší letní prohřešky vůči správné stravě, zjistěte, co děláte špatně a chyby ihned napravte. celý článek »

Na co se připravit během detoxikace

Rady & tipy 30. 10. 2017
Na co se připravit během detoxikace

Pokud jste se rozhodli pro očistu svého organismu od toxinů, i podzim je pro ni vhodnou příležitostí! Příroda je plná pokladů, zeleniny, ovoce a bylinek, které detoxikaci podpoří, a speciální detoxikační metody, jako je například CIC metoda podle MUDr. Josefa Jonáše, vám dokážou sestavit detoxikační kúru na míru. Jak poznáte, že očista začala? Třeba tím, že dostanete rýmu… celý článek »

Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobky

Kvalita potravin 29. 10. 2017
Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobky

Masné výrobky mají problémy s kvalitou častěji než jiné potraviny, odhalily to nezávislé spotřebitelské testy časopisu dTest. Analýza výsledků testování za poslední tři roky ukázala, že nejvíc nekalostí skrývají uzeniny a další výrobky z masa. Zatímco při testech všech ostatních druhů potravin činil podíl propadlíků 2,2 %, u uzenin propadlo 20 % zboží jako nevyhovující. Rekord v počtu zjištěných nesrovnalostí drží loňský test šunkových salámů, ve kterém pohořelo 40 % testovaných vzorků. celý článek »

Stydíme se o tom mluvit, ale až 15 % z nás má problémy s vylučováním

Rady & tipy 28. 10. 2017
Stydíme se o tom mluvit, ale až 15 % z nás má problémy s vylučováním

Opakované bolesti břicha, nadýmání, častý průjem nebo naopak zácpa – zdravotní komplikace, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři. Přitom kombinací některých z těchto příznaků, které spojuje diagnóza syndromu dráždivého tračníku (IBS), trpí 15 % Evropanů, častěji žen. Mezi nejdůležitější spouštěče zdravotních komplikací patří jídelníček a stres. Proto je velmi překvapivé, že se tento syndrom objevuje také u 6 – 14 % dětí a dospívajících. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji