Na jakém chlebu si nejraději pochutnáme? Chceme hlavně semínka!

Rady & tipy 17. 10. 2018
Na jakém chlebu si nejraději pochutnáme? Chceme hlavně semínka!

Cena za kilogram kmínového chleba se pohybuje podle Českého statistického úřadu již deset let pod hladinou 25 korun, v srpnu přišel průměrně na 24,01 Kč. Nejdražší je dle světové statistiky Numbeo.com chléb v Norsku, kde vyjde na 71 korun, nejlevněji chleba kupují Tunisané, Česko je v žebříčku cen uprostřed. I přes nízkou cenu se však v Česku peče chleba čím dál rozmanitější. celý článek »

Recepty: V hlavní roli mák

Rady & tipy 15. 10. 2018
Recepty: V hlavní roli mák

V jedné makovici je přibližně pět tisíc namodralých semínek. Také receptů s mákem je nespočet. Dovedete si představit, že byste se o tuto ryze českou plodinu – superpotravinu – v podobě makových buchet, koláčků nebo závinů ochudili? Z máku můžete vařit nejenom podle tradičních receptů. Zkuste salát, makové smoothie nebo makové lívance. celý článek »

Jak servírovat steak?

Rady & tipy 14. 10. 2018
Jak servírovat steak?

K dokonalému steaku vede dlouhá cesta. Samotný pokrm však není pouze steak – pokud ho budete servírovat se správnými ingrediencemi, právě ony mohou podtrhnout dokonalou chuť masa. K dobrému jídlu patří i dobré pití. Jaké víno nejlépe pasuje ke steaku, případně co si dát jako digestiv? Servírováním steaků vás provede šéfkuchař Peter Halák. celý článek »

Jak si nejlépe vychutnat kaki?

Rady & tipy 12. 10. 2018
Jak si nejlépe vychutnat kaki?

Na první pohled vypadá jako oranžové rajče. Nenechte se ale zmást - kaki Persimon Bouquetje ovoce, které si zamilovali už staří Řekové. Považovali jej dokonce za dar bohů. My ho dnes oceňujeme nejen kvůli vynikající chuti, ale také jako výkonného pomocníka v boji o zdraví. Kaki Persimon Bouquet obsahuje vitamíny A, B a C, minerály, vlákninu, má vysoký podíl antioxidantů a neobsahuje žádný tuk. Jemný sladký plod si zamilujete na první ochutnání. A k tomu všemu se jednoduše loupe a krájí a nenajdete v něm žádná jadérka. Hlavní sezóna… celý článek »

Soutěž: Veselá Veverka přichází s křupavým mlsáním bez výčitek

Farmy a prodejny 10. 10. 2018
Soutěž: Veselá Veverka přichází s křupavým mlsáním bez výčitek

Až budete příště přemýšlet nad rychlým, chutným a ideálně také zdravým řešením malého hladu nebo velké chuti mlsat, vzpomeňte si na Veselou Veverku. V této síti specializovaných prodejen se sušeným ovocem a oříšky si určitě vyberete něco dobrého na zub. A nebudete při tom muset rezignovat na chuť, kvalitu či zdraví. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji