Kouzlíme v kuchyni s rajčaty

Rady & tipy 18. 8. 2017
Kouzlíme v kuchyni s rajčaty

Vařit ze sezónních surovin je nejen moderní, ale i zdravé a cenově výhodné. Využijme proto nyní voňavá a čerstvá rajčata, kterými se to na zahrádkách, balkonech a v obchodech jenom hemží. Pokud si je kupujete, navštivte raději vašeho oblíbeného farmáře, nebo si vybírejte ta, která mají některou ze značek kvality (např. Klasa, Regionální potravina, „biozebra“ či Ekologická produkce). Jejich poctivou péči ocení nejen váš organismus (díky vyššímu obsahu vitamínů aj.), ale i vaše chuťové pohárky. Jak ovšem můžete rajčata využít?… celý článek »

Test kvality herkulesu – propadl každý třetí výrobek

Kvalita potravin 17. 8. 2017
Test kvality herkulesu – propadl každý třetí výrobek

Trvanlivý salám herkules je oblíbeným společníkem řady lidí na letních cestách. Prodává se u nás již přes třicet let a v obchodech lze najít i takové, které se obalem hlásí k původním výrobkům. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 15 vzorků těchto salámů, krájených i tyčových, aby prověřil jejich kvalitu. Celá třetina propadla kvůli problémům s použitým masem. Rozdíly jsou i mezi salámy stejných značek prodávanými v celé šišce a v krájené variantě. celý článek »

Koktejly (nejen) se slivovicí

Rady & tipy 16. 8. 2017
Koktejly (nejen) se slivovicí

S horkým létem přichází na řadu ledově vychlazené koktejly. Stejně jako exotické varianty vás osvěží skvělé koktejly z tradičních českých produktů. Jemné vizovické ovocné destiláty chutnají skvěle v čisté podobě, ale chuťovou fantazii s nimi rozvinete i v míchaných nápojích. Proto Achim Šipl, ambasador značky Rudolf Jelínek, připravil 5 receptů, které si snadno namícháte doma s přáteli u grilování. Vybírat můžete mezi klasickou bílou slivovicí, voňavou jemnou hruškovicí nebo lahodnou medovou Bohemia Honey. Milovníkům bílého rumu… celý článek »