Co je vegeta? 60 % soli a pouze 20 % zeleniny

Kvalita potravin 30. 8. 2018
Co je vegeta? 60 % soli a pouze 20 % zeleniny

Zeleninové kořenicí směsi jsou běžnou součástí mnoha jídel. Profesionální kuchaři se použití umělých dochucovadel většinou brání, ale laici k nim bývají shovívaví. Vědí však, co všechno si se žlutým práškem přisypou do hrnce? Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 18 univerzálních ochucujících přípravků se sušenou zeleninou. Zjistil, že v průměru obsahují téměř 60 procent soli, ale jen 20 procent zeleniny. celý článek »

Plánujete miminko? Nejprve začněte připravovat samu sebe

Rady & tipy 27. 8. 2018
Plánujete miminko? Nejprve začněte připravovat samu sebe

Těhotenské vitaminy jsou již běžnou součástí denního režimu mnoha těhotných. Pokud ale ženy začnou brát speciální doplňky stravy pro těhotné a kojící až poté, co se na těhotenském testu ukáže pozitivní výsledek, je už téměř pozdě. Správné vitaminy a minerální látky nejen že mohou pozitivně ovlivnit reprodukci, ale také připraví tělo ženy na zvýšené potřeby jak její, tak miminka. celý článek »

Netradiční recepty z cukety

Rady & tipy 24. 8. 2018
Netradiční recepty z cukety

Cuketová sezona je v plném proudu. Pokud hledáte inspiraci na netradiční zpracování cukety, přinášíme vám dva osvědčené recepty. Cuketa je nejen dobrá chuťově, ale také obsahuje spoustu vitaminů, které jsou prospěšné našemu tělu. celý článek »

Mléčné řezy a tyčinky – cukr v maskáčích

Kvalita potravin 23. 8. 2018
Mléčné řezy a tyčinky – cukr v maskáčích

V chladicích regálech bývají blízko tvarohů a jogurtů vyskládány také chlazené sladké svačinky. Někteří výrobci je prezentují jako zdravější alternativu ke klasickým cukrovinkám. Je mezi nimi ale rozdíl? Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 13 chlazených výrobků s obsahem mléka a tvarohu. Zjistil, jak jsou na tom po výživové stránce.  celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji