Seznamte se s drinkem bez cukru a s výtažky ze superpotravin

Rady & tipy 22. 6. 2018
Seznamte se s drinkem bez cukru a s výtažky ze superpotravin

V jedné malé kostce se skrývá velká síla výtažků z přírodních superpotravin a vitamínů. Stačí ji rozpustit ve sklenici vody a kromě tekutin získáte cenné látky pro tělo a přirozenou energii, aniž byste konzumovali nepotřebný cukr nebo konzervanty. Inovativní novinka Waterdrop přichází s chytrým řešením pro hektické dny, pracovní kolotoč či cestování. Waterdrop můžete mít vždy u sebe, nevyteče, nelepí, je zanedbatelně lehký a díky precizní výrobě v laboratorní kvalitě má vysokou trvanlivost. celý článek »

Jak poznat kvalitní zmrzlinu? Čtěte obaly.

Rady & tipy 21. 6. 2018
Jak poznat kvalitní zmrzlinu? Čtěte obaly.

Mnozí z nás si horké dny užívají, někteří ale doslova trpí a snaží se všemožně zchladit. Kromě koupání se v létě rádi osvěžíme chlazenými nápoji, ale nepohrdneme ani lahodnou zmrzlinou. Ne o všech zmrzlinách se ale dá říci, že by byly z kvalitních surovin. Jak ale poznáme, že zmrzlina svým složením nepřipomíná spíše zmrzlou hmotu plnou náhražek a umělých barviv? Prozradíme vám, co konkrétně byste měli na obalech bedlivě hlídat. celý článek »

Na obale slibují více, než ve skutečnosti obsahují. To jsou balkánská sýry

Kvalita potravin 19. 6. 2018
Na obale slibují více, než ve skutečnosti obsahují. To jsou balkánská sýry

Zeleninový salát může výrazně vylepšit balkánský sýr, ale který z mnoha produktů na trhu vybrat? Spotřebitelský časopis dTest důkladně zanalyzoval celkem 15 sýrů balkánského typu z českých obchodů. Večeři žádný z nich nezkazí, avšak informace na obalech je třeba brát s velkou rezervou. Tři sýry zaplatily za hrubé nedostatky v deklaracích nedostatečnou známkou. celý článek »

V kuchyni se čím dál více uplatňuje internet. Jak?

Rady & tipy 18. 6. 2018
V kuchyni se čím dál více uplatňuje internet. Jak?

Drtivá většina Čechů a Češek ráda vaří. Lákají je nové recepty, ty ale více než v papírových kuchařkách hledají na internetu. Zejména pro mladší generaci se smartphone či tablet staly nepostradatelnými kuchyňskými pomocníky. Pokud lidé navíc využívají služeb internetové televize, mohou na svých mobilních zařízeních sledovat oblíbené kulinářské pořady a díky pokročilým funkcím, které IPTV televize nabízejí, mohou vařit podle návodů kuchařů na obrazovkách ještě snadněji. celý článek »

Nepodceňujte přísun hořčíku

Rady & tipy 17. 6. 2018
Nepodceňujte přísun hořčíku

Zdraví člověka je velký dar a také hodnota sama o sobě, nepřichází však automaticky. O zdraví je nutné pečovat, chránit ho a všemožně podporovat. A tak je člověk od narození vystaven tlaku a nutnosti zdravě jíst, zdravě spát, zdravě se pohybovat, ale ne vždy je tohle všechno úplně samozřejmé a snadné. Výživa je takovým příkladem toho, co všechno nemusí dopadnout podle našich přání, i když si právě myslíme, že pro sebe děláme jen to nejlepší. celý článek »

Udělejte si už jednou pro vždy přehled v obilovinách

Rady & tipy 13. 6. 2018
Udělejte si už jednou pro vždy přehled v obilovinách

Už dávno neplatí, že pohanku, amarant nebo quinou potkáte maximálně v obchodě se zdravou výživou. Stále častěji se tyto suroviny stávají součástí běžného jídelníčku každého z nás. Podle Blanky Procházkové, nutriční specialistky to není náhoda. Obiloviny patří totiž k základním pilířům stravy, jsou naším hlavním zdrojem sacharidů a jejich podíl v lidské výživě se odhaduje kolem 60 procent přijaté energie, u sportovců i mnohem více. Víte, z čeho můžete vybírat a jaké obiloviny jsou pro vás vhodné, které jsou bezlepkové a ve kterých… celý článek »