Kaki – pět způsobů, kterým „ovoce bohů“ příznivě ovlivní vaše zdraví

Rady & tipy 27. 10. 2017
Kaki – pět způsobů, kterým „ovoce bohů“ příznivě ovlivní vaše zdraví

Oranžové ovoce kaki označovali staří Řekové jako plod bohů a s právě přicházející zimou se blíží jeho sezóna. Sladké, šťavnaté ovoce bez pecek a semínek nejenom skvěle chutná, ale je doslova nabité zdravím. Hojně jej využívá třeba tradiční čínská medicína a výsledky moderních vědeckých studií jí dávají za pravdu. Jak kaki Persimon Bouquet bojuje se zdravotními neduhy? celý článek »

Je opravdu lepek nepřítelem člověka?

Rady & tipy 26. 10. 2017
Je opravdu lepek nepřítelem člověka?

Dnešní společnost je silně ovlivňována trendy moderní doby – především potom trendy ve stravování. Těch je mnoho a nejeden z nás se v nich pomalu začíná ztrácet. O čem se nyní hodně mluví, je bezlepková strava. Je pro naše tělo vhodnější stravovat se produkty bez lepku i v případě, že nejsme přecitlivělí na lepek? Pojďme si objasnit, o jaký druh stravování vlastně jde, kdy je tento styl vhodný a kdy nikoliv. celý článek »

Proč často dochází u seniorů k podvýživě?

Rady & tipy 19. 10. 2017
Proč často dochází u seniorů k podvýživě?

Počet lidí vyššího věku rok od roku vzrůstá. Přestože senioři tvoří již pětinu obyvatel České republiky, o jejich životním stylu a podmínkách se u nás stále příliš nemluví. Posun za poslední léta nenastal ani v jejich stravě a stravovacích návycích, jež jsou pro jejich zdravotní stav klíčové. Dokazuje to i nedávný průzkum. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji