Místo smetany voda? To jsou šlehačky ve spreji

Kvalita potravin 9. 10. 2018
Místo smetany voda? To jsou šlehačky ve spreji

Vypadají stejně, uvnitř se diametrálně liší. Řeč je o šlehačkách ve spreji. Spotřebitelský časopis dTest porovnal 25 šlehačkových sprejů dostupných v českých obchodech. Ukázalo se, že leccos, co vypadá jako šlehačka, nejenže není vyrobeno ze smetany, ale dokonce ani z mléka. Daní za pohodlí tak může být „šlehačka“ v podobě vody a palmového tuku. celý článek »

Jak a proč sušit ovoce a zeleninu v multifunkční parní troubě

Rady & tipy 8. 10. 2018
Jak a proč sušit ovoce a zeleninu v multifunkční parní troubě

V dnešní uspěchané době se často vracíme k tradicím našich babiček, které používaly kromě zavařování i sušení ovoce a zeleniny jako jednu z účinných metod uchování a skladování bohaté úrody svých zahrádek. Jednotlivé sušené druhy jsou díky tomu k dispozici během celého roku. Jsou nejen lahodnou, ale i zdravou pochoutkou a zpestřením našeho jídelníčku. Přinášíme vám pár tipů, jak a proč sušit plody pomocí multifunkční parní trouby celý článek »

Fit podzimní recepty, které zahřejí

Rady & tipy 6. 10. 2018
Fit podzimní recepty, které zahřejí

Jak změnit jídelníček s přicházejícím chladnějším obdobím? V zimě volíme jídelníček, který dodá energii a relativně nás i zahřeje. Jenže tělo jde většinou po potravinách bohatých na tuky a sacharidy, což je nežádoucí. Chybu nikdy neuděláte tepelně upravenou zeleninou. Červená řepa, mrkev, celer. Stálicemi mezi potravinami, které hodně zahřejí, přitom mají minimum kalorií jsou například zázvor, česnek, skořice nebo třeba pepř. Jak je využít v kuchyni? celý článek »

Jaký typ sole zvolit? Je lepší mořská, nebo kamenná?

Kvalita potravin 5. 10. 2018
Jaký typ sole zvolit? Je lepší mořská, nebo kamenná?

Reklama se snaží spotřebitele přesvědčit o tom, že stojí za to připlatit si za dražší sůl kvůli minerálním látkám. Proto spotřebitelská organizace dTest otestovala vzorky obyčejné kamenné, himálajské a mořské soli. V laboratoři analyzovali obsah chloridu sodného, množství dalších minerálů a nečistot. Rozdíly ve složení jedlé soli nebyly zásadní, zato ceny se pohybovaly od 4 do 116 Kč za kilo. celý článek »

Nebojte se máku. Obsahuje 12x více vapníku než kravské mléko

Rady & tipy 4. 10. 2018
Nebojte se máku. Obsahuje 12x více vapníku než kravské mléko

Přestože se o máku traduje, že by jej měl člověk konzumovat s rozvahou, patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek, které navíc mají vysokou stravitelnost. „Dodává našemu tělu vápník, kvalitní bílkoviny, esenciální nenasycené mastné kyseliny a má skvělou schopnost nás zasytit. To vše, a nejenom to, můžeme říct pouze o kvalitním modrém máku,“ říká Mgr. Markéta Chýlková, vedoucí legislativního oddělení Potravinářské komory. celý článek »

Co pro školáky na svačinu, abyste obstáli v konkurenci automatů?

Rady & tipy 3. 10. 2018
Co pro školáky na svačinu, abyste obstáli v konkurenci automatů?

I letošní školní rok si budou moci školáci v automatech dopřávat slazené nápoje a čokoládové tyčinky. Ani více než rok po schválení novely školského zákona, která zakazuje prodej nezdravých potravin, se totiž Ministerstvu školství nepodařilo schválit vyhlášku definující, co je to nezdravá potravina. A to i přesto, že první návrh vyhlášky předložený už v prosinci 2015 byl velice dobře vypracovaný. Připomínky ale měli především velkovýrobci a firmy prodávající své výrobky v rámci programu Mléko do škol, který obsahuje celou řadu… celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji