Pozor na falšování burčáku

Rady & tipy 22. 8. 2018
Pozor na falšování burčáku

Běžně začíná sezóna burčáku až v polovině srpna. Díky tropickému počasí a rekordně brzké sklizni vína se letošní burčák objevil na pultech už dříve. Spotřebitelská organizace dTest se podívala na to, jak probíhají jeho kontroly, jaká jsou jejich nejčastější zjištění a na co si dát při nákupu burčáku pozor. celý článek »

Kolik sodíku vypijeme?

Rady & tipy 20. 8. 2018
Kolik sodíku vypijeme?

V letních dnech naše tělo přichází nejen o tekutiny, ale také o minerální látky, zejména draslík a sodík. Proto je vedle množství přijímaných tekutin neméně důležité jejich složení. K doplnění minerálních látek se dobře hodí i minerálky. Množství prospěšných minerálních látek v nich má různou úroveň, ale rozhodně neplatí, že vždy obsahují sodíku moc. celý článek »

Tajemství cukety. Proč, jak a kde?

Rady & tipy 19. 8. 2018
Tajemství cukety. Proč, jak a kde?

Vletních vedrech mnohem častěji vybíráme lehká a zdravá jídla. Abychom našemu tělu dopřáli dostatek živin a vitamínů, je důležité udržovat jídelníček pestrý a vyvážený. Proto bychom se měli důkladně rozhlédnout, jakou zeleninu a ovoce si v tomto období můžeme na pultech obchodů dopřát. V oddělení zeleniny bychom neměli přehlédnout cuketu, která obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů. Čím je cuketa našemu tělu prospěšná a proč ji zařadit do našeho jídelníčku? celý článek »

Jak na stravu při hemoroidech

Rady & tipy 18. 8. 2018
Jak na stravu při hemoroidech

Dlouho jsme slýchali, že za vznik hemoroidů si můžeme sami nezdravými životními návyky. Dnes odborníci – proktologové – zastávají názor, že příčina je multifaktoriální a stejně jako u příbuzných křečových žil hraje velkou roli genetika. Nicméně je na nás, jak svým životním stylem průběh nemoci ovlivníme. Důležitým prvkem je způsob stravování. Ovšem jídlo má vliv jedině v případě, že když už hemoroidy máte. Některé obtíže se jeho vlivem mohou zhoršit, jiné naopak ustoupí. celý článek »

Jak vybrat vhodné maso na steak

Rady & tipy 15. 8. 2018
Jak vybrat vhodné maso na steak

Svíčkovou, hovězí zadní nebo pupek? Máte chuť na to ugrilovat si doma pořádný steak, ale nevíte, jaké maso vybrat? Prvotním předpokladem dokonalého steaku je správný výběr masa. Nemusíte být odborníci, ale pár dobrých rad se vždy hodí. My vám přinášíme základní tipy a triky při jeho výběru. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji