Káva umí být i osvěžující - tipy, jak na ledovou kávu

Rady & tipy 12. 6. 2018
Káva umí být i osvěžující - tipy, jak na ledovou kávu

Kávy se nemusíte vzdávat ani v horkém počasí, a co je ještě lepší, může vás osvěžit, když si objednáte (nebo sami připravíte) tu pravou. Zatímco ty nejběžnější jako je ledové latté spíše zasytí, než osvěží, ledová filtrovaná káva nebo cold brew jsou lehké letní nápoje, kterých se možná nebudete chtít vzdát ani v zimě. Všechny zmíněné si sice můžete dát v kavárnách, ale barista Ondřej Hurtík poradí, jak si některé z nich připravit doma. celý článek »

Tři potraviny, které snídáme a na co si u nich dát pozor

Rady & tipy 11. 6. 2018
Tři potraviny, které snídáme a na co si u nich dát pozor

Snídáte zdravě? Možná si to jenom myslíte. Dejte si pozor a sledujte složení. Někdo do sebe po ránu vyklopí jogurt, jiný si snídani vychutná po anglicku nebo si jen nasype müsli do mléka. Poznáváte se v některém z těchto snídaňových rituálů? Většina lidí si často neuvědomuje, že nevědomě (a vlastně i nedobrovolně) si k snídani dává s chutí potraviny obsahující látky, které jsou nejen nepotřebné, ale které jsou dokonce škodlivé. Většina z nás nedokáže škodlivý obsah podle obalu rozpoznat. To dokáže vyřešit aplikace FÉR Potravina,… celý článek »

Pravidelný pitný režim dokáže s vaší kůží zázraky

Rady & tipy 8. 6. 2018
Pravidelný pitný režim dokáže s vaší kůží zázraky

Výsledky studie potvrdily, že pravidelné pití pramenité vody statisticky významně zvyšuje hydrataci kůže. V létě hraje zásadní roli pro pokožku voda dodávaná tělu pitným režimem, hydratační krémy účinkují pouze na povrchu kůže. A kůže, aby správně fungovala, potřebuje stejně jako většina buněk a systémů v organizmu dostatečné množství vody.  celý článek »

Balíčky kávy 2 v 1 a 3 v 1 – cukr, bělidlo a éčka

Rady & tipy 6. 6. 2018
Balíčky kávy 2 v 1 a 3 v 1 – cukr, bělidlo a éčka

Češi údajně vypijí nejvíce rozpustné kávy v Evropě. Řada lidí si přípravu nápoje urychluje nákupem rozpustné kávové směsi 2 v 1 nebo 3 v 1. Rozpustná káva však není hlavní složkou žádné z 20 kávových směsí, které prozkoumal spotřebitelský časopis dTest. Tou je v případě výrobků 2 v 1 glukózový sirup, u směsí 3 v 1 pak cukr. Drtivá většina produktů namísto mléka obsahuje tzv. bělidla nebo zbělovače. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji