Jak řešit nedostatek vápníku a vitamínu D?

Rady & tipy 12. 8. 2017
Jak řešit nedostatek vápníku a vitamínu D?

Nedostatečný příjem vápníku v dětském věku a omezování pohybu aktivují rozvoj osteoporózy a nemocí s ní spojených v dospělém věku. Poslední výzkumy bohužel prokazují, že dospělí Češi téměř v polovině případů přijímají vápníku méně, než je doporučováno. Metabolismus vápníku navíc ovlivňuje i vitamin D, jehož denní příjem také většinou není optimální. Jak to řešit? celý článek »

Rajčata – na co si dát pozor při jejich nákupu a další záludnosti

Kvalita potravin 11. 8. 2017
Rajčata – na co si dát pozor při jejich nákupu a další záludnosti

Z mnoha spotřebitelských průzkumů vyplývá, že Češi mají rajčata čím dál raději. Podle Českého statistického úřadu dosahovala jejich průměrná spotřeba v roce 1992 přibližně 7 kg, v roce 2016 ovšem již 12 kg. Jedná se také o zeleninu, za kterou Češi ročně utratí nejvíce peněz. Poslední dobou jsou velmi oblíbená drobná cherry rajčátka. Víte však, jak poznat rajčata kvalitní nebo jak si dokonce vypěstovat svá vlastní? celý článek »

Hot dog je nový burger

Rady & tipy 8. 8. 2017
Hot dog je nový burger

Grilování patří k českému národu stejně jako chalupaření nebo pití piva. Trendy už dávno nejsou jen otázkou oblékání. Ovlivňují i to, co budeme grilovat. V posledních letech se hřál na výslunní burger, který dnes nechybí v nabídce snad žádného podniku. Ale protože si tento pokrm dopřáváme už nějaký ten pátek, je čas na změnu. Burger je mrtev, ať žije hot dog! celý článek »

Tady často chybujeme! Víte, jak vybrat kvalitní džus?

Kvalita potravin 4. 8. 2017
Tady často chybujeme! Víte, jak vybrat kvalitní džus?

Džusy, stejně jako další potraviny v obchodě, kupujeme ve většině s tím, že se snažíme vybrat nejen něco, co nám bude chutnat, ale hlavně bude také kvalitní. Ale když vejdeme do obchodu mezi regály, které jsou zaplněné až po strop různými druhy a značkami, jsme mnohdy prostě ztraceni. Jak se máme v tom velkém množství během pár minut zorientovat a vybrat to nejlepší? Džus, který neobsahuje přidaný cukr, konzervanty ani další přidané látky, ale naopak je pro naše tělo bohatým zdrojem nutričně důležitých látek a stopových prvků?… celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji