Brněnský VeganFest 2015 ukáže, jak žít zdravě a eticky

Aktuálně 8. 4. 2015

Čtvrtý ročník festivalu VeganFest, který se koná od 11. do 26. dubna, ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale i zdravý a zábavný. V rámci VeganFestu se uskuteční řada přednášek, ukázek vaření, promítání dokumentů a koncerty s veganskou tématikou. VeganFest pořádá brněnský Kolektiv pro zvířata – aktivistická skupina, která usiluje svou činností především o etický a rovnoprávný vztah lidí ke zvířatům.

Brněnský VeganFest 2015 ukáže, jak žít zdravě a eticky

Foto: 123rf.com

Program pro laiky i veganskou komunitu

Hlavní program VeganFestu 2015 bude probíhat v během víkendů přímo v centru Brna v prostoru Slévárny Vaňkovka. Přednášky jsou určeny jak pro laickou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu, především z Brna a okolí. Témata reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života: například o spojení veganství a sportu promluví Vegan Fighter Crew, dopady produkce živočišných potravin na životní prostředí popíše JUDr. Jan Šťastný, historií konzumace masa se bude zabývat Tereza Vandrovcová a s výběrem „kosmetiky bez krutosti“ vám poradí Hana Starostová.

Chybět nebudou ani zahraniční hosté: Eadaoin Flynn, dobrovolnice Sea Shepherd (mezinárodní organizace na ochranu života v mořích a oceánech), nebo Amira Friedmann, studentka veterinárního lékařství pocházející z Izraele. Svou činnost na poli ochrany zvířat návštěvníkům představí i minulý rok založená Česká veganská společnost a organizace OBRAZ – Obránci zvířat, která právě spustila mediálně výraznou kampaň za zákaz chovu kožešinových zvířat v ČR.

Inspirace na zdravou a chutnou stravu

VeganFest nabídne také veganské občerstvení a stánky s tričky, plackami, knihami a dalšími materiály o veganství a ochraně zvířat. Inspiraci, jak se zdravě a chutně stravovat vegansky, bude možné načerpat na Veganském společenském večeru nebo na ukázkách veganského vaření s ochutnávkou. K VeganFestu však neodmyslitelně patří i kultura – návštěvníci se mohou těšit na výstavu fotografií Révolution 12 od skupiny Art for animals nebo na benefiční koncerty, kde vystoupí například Suvereno, Presento a Memento Mori, ale i hardcorové formace Gattaca, Remek či Kruhy.

Festival je bez sponzorů, nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé z Kolektivu pro zvířata, kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto zdravého a etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.

Podrobný program a bližší informace najdete na festivalovém webu www.veganfest.cz a jako událost na Facebooku.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji