CeliakiFest 2016 chystá pro návštěvníky vybrané lahůdky i mnoho kulturních zážitků

Aktuálně 25. 4. 2016

Premiérový ročník festivalu CeliakiFest nabídne nejen vybrané bezlepkové lahůdky, ale také pestrý doprovodný program pro celou rodinu. Cílem akce je připravit výjimečný zážitek pro chuťové pohárky, ale také pro ostatní smysly. Chybět tak nebudou koncerty, výstavy, workshopy, akce pro děti a unikátní neviditelná kavárna. 

CeliakiFest 2016 chystá pro návštěvníky vybrané lahůdky i mnoho kulturních zážitků

Foto: celiakifest.cz

Delikátní bezlepkové dobroty

Zbrusu nový festival odstartuje 4. června 2016 v 10:00. Místem konání se stane plzeňská Papírna, která nabízí unikátní industriální prostory. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho stánků, které jim nabídnou delikátní bezlepkové dobroty. Dorazí restaurace, pekárny, kavárny i rodinné výrobny nejen z Plzeňského kraje. Chybět nebudou bezlepkové nápoje, polévky, plnohodnotná hlavní jídla, slaďoučké dezerty i malé jednohubky.

V rytmu elektroswingu

Zájmem organizátorů není ale připravit jen pouhý gastro festival. Návštěvníky chtějí nejen nakrmit, ale také jim zprostředkovat zajímavé kulinářské informace a připravit výjimečné kulturní zážitky. Největším lákadlem je vedle jídla i hudební večerní program. V rámci něho dorazí totiž do Papírny elektroswingová senzace Mydy Rabycad, která nenechá nikoho v klidu! Fanoušci se tak mohou těšit na pořádnou párty plnou electroswingu i neuvěřitelné energie. Hudební festivalovou část odstartuje holýšovská kapelka Emoce. O párty až do rána se pak postará DJ.

Zábava i pro nejmenší

Festival je určený pro celou rodinu, tudíž se nebudou nudit ani ti nejmenší návštěvníci. Ty bude celý den bavit klaunka Pepina. Děti se mohou těšit také na klaunská divadla a malování na obličej. Unikátním zážitkem pro malé i dospělé bude bezesporu také Neviditelná výstava, kterou člověk vnímá výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. V Neviditelné kavárně si pak mohou návštěvníci pochutnat na své kávě či čaji v naprosté tmě.

Workshopy, diskuze a snímky s tématikou jídla a zdravého životního stylu

Pro ty, kteří chodí na akce získávat i poučné informace, připravují organizátoři zajímavé workshopy, diskuze a snímky s tématikou jídla a zdravého životního stylu. Návštěvníci se mohou těšit na projekci dokumentu Cukr blog. V průběhu dne proběhnou i vařící ukázky s ochutnávkami. „Když jsme se rozhodli, že uspořádáme festival s bezlepkovým jídlem, hned mi bylo jasné, že nemůžeme zůstat jen u pouhých restauračních stánků. Kolem bezlepkové diety panuje totiž hodně mýtů, proto je důležitá také osvěta. Ne pro každého je totiž bezlepková dieta ideální. Lepek navíc není ani zdaleka jediným ‚strašákem‘ v jídle,“ vysvětluje ředitel festivalu Miroslav Pancíř.

Kompletní program i seznam stánkařů najdete na oficiálních stránkách festivalu www.celiakifest.cz a na oficiálních facebookových stránkách.

Předprodej vstupenek

Lístky na první ročník CeliakiFestu jsou k sehnání již nyní v internetovém předprodeji sítě Ticketstream. Cena jedné vstupenky činí v současné době 90 korun. Lístky z předprodeje jsou kromě výhodnější ceny také slosovatelné do tomboly a jejich držitelé budou moci získat hodnotné ceny. Děti do 120 centimetrů mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma.  

Pojďte s námi soutěžit!

Chcete vyrazit na CeliakiFest? Máme pro vás soutěž 3x 2 vstupenky na tuto akci. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku. 

Která kapela na festivalu zahraje?

a) Mydy Rabycad

b) Divokej Bill

c) Slza

Správné odpovědi zasílejte do 9. května 2016 na adresu soutez@mediaadvice.cz s označením CELIAKI. Výherci budou kontaktování e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji