Degustační večery v holešovickém Portu – špičková kvalita za rozumnou cenu

Aktuálně 25. 2. 2016

Holešovická restaurace Port58 se každou středu, čtvrtek a pátek může pochlubit jedinečnými degustačními večery. Večeře jsou vždy tříchodové a stojí naprosto bezkonkurenčních 299 korun. Menu je vždy v plné režii šéfkuchaře Otakara Humpla. Ve středu své fantazii neklade žádné meze, ve čtvrtek počítejte s grilováním, v pátek se v Portu obvykle podávají ryby.

Telecí svíčková v houbové krustě s portskou omáčkou

Telecí svíčková v houbové krustě s portskou omáčkou | Foto: Port58

Znáte metodu sous vide?

Při přípravě jídel s oblibou používá metodu sous vide. Při té se potraviny připravují ve vzduchotěsném obalu ve vodní lázni. Připravit se takhle dá jakékoliv maso, ryby, zelenina, ale i ovoce. Každá surovina se pošíruje po různě dlouhou dobu, často až 72 hodin. Teplota je při tomto procesu nižší než bod varu. Díky tomu si potraviny zachovají přirozenou chuť, šťávu a texturu. Stačí pak jen kousek másla, čerstvých bylinek a špetka soli na dochucení. Pokud jste se s touto metodou ještě nesetkali, určitě se do Portu brzy zastavte.

Spojte vybrané pokrmy s kvalitním vínem

Šéfkuchař Humpl dodává, že nejdůležitější pro něj je, aby v restauraci vařili jednoduchá a nápaditá jídla, při kterých použijí jen kvalitní a čerstvé suroviny. Spolehnout se můžete i na milou a pozornou obsluhu, která vám ráda doporučí i kvalitní víno k vybranému pokrmu. Port najdete v ulici Tusarova podle obrovského svítícího balonu. Pro více informací o denních a večerních menu navštivte stránky www.restaurantport58.cz. Stůl si raději včas rezervujte na telefonu +420 607 457 057.

Majitelem restaurace Port58 je šéfkuchař Otakar Humpl. Má více než dvacetiletou praxi, kterou získával mimo jiné i ve Španělsku. Jeho specialitou je příprava sezónních pokrmů metodou sous vide. Humpl spolupracoval se Sommelier Academy a i nadále se věnuje tématu snoubení vína s jídlem. Mezi jeho další aktivity patří zajišťování cateringu pro malé i velké společnosti a také se zabývá gastro poradenstvím.  

Pojďte s námi soutěžit

Zaujala vás restaurace Port58? A chcete pokrmy ochutnat zadarmo? Máme pro vás tři vouchery v hodnotě 1000 Kč.

V jaké části Prahy restaurace Port58 sídlí?

a) na Smíchově

b) v Holešovicích

c) na Žižkově

Správné odpovědi zasílejte do 10. března 2016 na adresu soutez@mediaadvice.cz s označením PORT58. Výherci budou kontaktování mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji