Druhý ročník Prague Ice Cream Festivalu přichází se spoustou novinek

Aktuálně 1. 4. 2016

Druhý ročník největšího zmrzlinového festivalu ve střední Evropě, Prague Ice Cream Festival, přichystal pro své návštěvníky spousty osvěžujících novinek. Nebude se konat na konci horkého srpna jako minulý rok, ale dětem i dospělým naladí chuťové buňky na blížící se léto poslední červnovou neděli před velkými prázdninami. Letošní ročník probíhá pod záštitou městské části Praha 7 a italského velvyslanectví 26. 6. 2016 ve venkovních prostorách Výstaviště Holešovice. 

Druhý ročník Prague Ice Cream Festivalu přichází se spoustou novinek

Foto: Prague Ice Cream Festival

Program složený ze dvou částí

„Další podstatnou novinkou je, že program celého festivalu bude rozdělen na „dětskou“ dopolední a „pohodářskou“ odpolední část. Děti si užijí nejrůznější atrakce jako skákací hrad, soutěže, hudební produkci nebo malování na obličej. Dospělí a mládež můžou odpoledne zrelaxovat po náročném víkendu se zmrzlinou v ruce u klubové hudby, DJˈs vystoupení, workshopů a odpolední alko zmrzliny. Ta se v areálu začne podávat po 15. hodině,“ říká jeden z organizátorů akce Jan Štrbáň.

Hlasujte pro nejlepší zmrzlináře

Tento ročník budou moci sami návštěvníci rozhodnout o nejlepším zmrzlináři festivalu. Hlasovat může každý dospělý účastník, který si vstupenku zakoupí. Stačí, aby zapsal své jméno spolu s telefonním číslem a nejoblíbenějším zmrzlinářem na rub tiketu a vhodil ho do připraveného boxu, který bude umístěn v areálu. Vstupenky hlasujících budou slosovatelné o hodnotné ceny, které do soutěže věnují partneři festivalu a vystavovatelé. „Hlasovat se bude do 17. hodiny, slavnostní vyhlášení 3 nejlepších zmrzlinářů je pak plánováno kolem půl sedmé před koncem celého festivalu.“

Zvýhodněné vstupné pro rodiny

Novinkou je i rozšířené vstupné a návštěvníci se budou moci do areálu kdykoliv vrátit. „Právě na základě zpětné vazby návštěvníků jsme letos připravili zvýhodněnou rodinnou vstupenku a také nabitý VIP balíček, nově mají slevu i studenti. Děti, senioři a držitelé ZTP(/P) průkazu mohou do areálu stejně jako minulý rok vstoupit zdarma,“ doplňuje Štrbáň. „Stejně tak rozšiřujeme zázemí a pro návštěvníky připravíme dostatek stínu, slunečníků, posezení a party stan pro případ nepříznivého počasí. Na místě budou toalety zdarma a tekoucí voda.“

Prvního ročníku festivalu se zúčastnilo zhruba 9 000 návštěvníků. „Rozdali jsme mnoho cen v soutěžích, stovky balónků, vybrali téměř 30 000 Kč pro NF Kapky naděje díky našemu hlavnímu partnerovi MEC3. Nejinak tomu bude i tento rok,“ rekapituluje organizátor.

Vystavovatelé přijedou z různých koutů celé střední Evropy. Kromě zmrzliny se můžou účastníci těšit na stánky s kávou, pivem a dalšími specialitami v případě nenadálého hladu. Během celého festivalu budou probíhat soutěže, workshopy a jako minulý rok se bude rozdávat i zmrzlina zdarma mj. znovu od Ben & Jerrys! Speciální soutěže plánují pořadatelé vyhlásit i na sociálních sítích, proto doporučují sledovat Facebook nebo Instagram Prague Ice Cream Festivalu.  

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji