Jarní bylinky na Náplavce 2017

Aktuálně 19. 4. 2017

Jaro, všechno raší, a roste. Milujete bylinky, květiny, zajímáte se o klasiku i léčivky, nebo i exotičtější druhy bylin? Vyhovuje vám ryze přírodní nebo domácí kosmetika, zajímají vás chutě bylinkové gastronomie? Pak přijďte na Jarní bylinky na Náplavce (Rašínovo nábřeží, Praha 2) v sobotu 22. dubna, pod částí zvanou Výtoňod 8 – 16 hodin. Kromě slavnosti Jarní bylinky na náplavce najdete i běžný farmářský trh na svém obvyklém místě, od 8 – 14 hodin.

Jarní bylinky na Náplavce 2017

Domácí i exotické bylinky

Čeká vás voňavá záplava bylin, květin a sazenic k sázení na zahradě, balkonech nebo květináčích. Pažitky, máty, šalvěj, oregano, meduňky, bazalky, medvědí česnek, rukola, libeček, rozmarýn, majoránka trvalka, tymián, koriandr, ale taky i exotičtější: stévie, kari, máty, chilli, kajenský pepř, citronová mateřídouška, ženšen pětilistý, ašvaganda, angínovník čínský, česneková pažitka, pravý francouzský estragon, pravé řecké oregano, šanta kočičí, velkolistý tymián, zajímavé chilli odrůdy, a mnoho dalších.

Přírodní kosmetika

Náplavku provoní i přírodní a domácí kosmetika založená na síle bylin a květin. Pokud se chcete pustit i do výroby vlastní kosmetiky nebo drogerie, není problém, vyrobíte si prostředky ekologičtější a dokonce ekonomičtější, suroviny poskytne například Květena, a další. Můžete se na místě informovat o recepturách a suroviny si nechat navážit, mimo jiné nově i do vlastních přinesených nádob.

Zajímavé food koncepty

Pro ty, co rádi zkouší neotřelé chutě, doporučujeme zajímavé food koncepty, které pracují s bylinkami: zákusky, bylinkové sušenky, sendviče, quiche, cake, cupcaky, pesta, nápoje z bylin… Na čepu bude bylinkové pivo, čaje z divokých jedlých bylin. Ochutnejte skvělé české marmelády, které si odvezly 8 medailí z letošního neoficiálního mistrovství světa v citrusových marmeládách v britské Cumbrii.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji