Jubilejní 5. ročník Špilberk Food Festivalu opět láká na osvědčené i nové restaurace

Aktuálně 28. 4. 2016

Brněnský hrad Špilberk se první červnový víkend stane dějištěm významné gastronomické události. Ve dnech 3. - 5. června se odehraje již 5. ročník akce Špilberk Food Festival. Návštěvníky láká na pochoutky z osvědčených restaurací, ale i od nováčků. Kromě delikátního jídla a vína se mohou návštěvníci těšit na mnoho doprovodných akcí. Letos se bude opět podávat speciální menu přímo v Královské kapli. Předprodej vstupenek bude spuštěn na stránkách festivalu na konci dubna. 

Jubilejní 5. ročník Špilberk Food Festivalu opět láká na osvědčené i nové restaurace

Foto: Špilberk Food Festival

Stálice i nové restaurace

Seznam restaurací, které se první červnový víkend představí návštěvníkům na hradu Špilberk, je téměř kompletní. Na Špilberk Food Festivalu se návštěvníkům premiérově představí například FAIRCAFE Restaurant aBarrio Gotico Cafe z Kurdějova. „Nové restaurace velmi vítáme - je to nejenom zpestření pro festivalové hosty, ale také důkaz toho, že Brno a celá Jižní Morava stále gastronomicky roste. Zájem restaurací o účast je opravdu velký. Bohužel nám nestačí kapacita areálu, abychom přijali všechny zájemce,” přibližuje organizátor festivalu Stanislav Podroužek.

K nováčkům se připojí festivalové stálice: Boulevard restaurant, Butcher´s, KOISHI fish & sushi restaurant, Noem Arch Restaurant, restaurant a steakhouse Monte Bú, a Ristorante Piazza. Každá restaurace svá menu doplní o vína, podtrhující chuť jídla.

Menu snoubené s víny

Ve spolupráci s KOISHI restaurantem připravili pořadatelé letos opět luxusní servírované menu snoubené s víny v unikátním prostředí středověkého sálu Královské kaple. Toto speciální menu návštěvníci ochutnají ve třech termínech v pátek, ve třech v sobotu a dvakrát v neděli. Speciální vstupenka, která bude zahrnovat vstup na festival, exkluzivní KOISHI menu s víny a florény (tj. speciální festivalová měna) na konzumaci z festivalové nabídky, bude k zakoupení v předprodeji na webových stránkách festivalu. Majitelé této vstupenky budou mít také možnost zúčastnit se v předsálí Královské kaple degustací vín ze sortimentu vinného baru PETIT CRU.

Více než polovina z ceny lístku na konzumaci

Lístek na sobotu nebo neděli vyjde v předprodeji na 400 Kč, z čehož více než polovina částky slouží k výměně za konzumaci. Lístek na pátek pak v předprodeji vyjde na 1 550 Kč. Akce se letos stává součástí nového projektu Wine Weekend Brno, který proběhne od 2. do 5. června v Brně.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji