Kavárna Bílá vrána – unikátní sociální podnik se přesouvá do centra Prahy

Aktuálně 28. 9. 2014

Kavárna Bílá vrána se od listopadu 2014 přesouvá na novou adresu Ve Smečkách 5, Praha 1, kde dříve působila kavárna Vesmírna s podobným zaměřením. Bílá vrána je sociální podnik, který kromě ekonomického cíle sleduje především cíl sociální – zaměstnávání lidí s hendikepem. V Bílé vráně můžete strávit příjemný čas v nekuřáckém prostředí se šálkem lahodné kávy a čerstvých dobrot za dostupné ceny, samozřejmostí je dětský koutek.

Kavárna Bílá vrána – unikátní sociální podnik se přesouvá do centra Prahy

Foto: 123rf.com

Bílou vránu provozuje Pohoda – společnost pro normální život lidí s postižením, o. p. s. „Bílá vrána se stala místem, kde se potkávají klienti Pohody s lidmi, kteří chtějí ochutnat nejen naše domácí koláče, ale i kulturu lidí se znevýhodněním,“ říká Zoran Dukić, fundraiser Pohody. „Naše Momentální scéna je prostorem, kde se lidé se znevýhodněním mají možnost umělecky vyjádřit, proto jsme rádi, že nyní budeme lidem dostupnější a přijít na naše pravidelné akce bude moci opravdu každý,“ dodal.

Chcete ochutnat?

Nejbližší příležitost ochutnat lahůdky z Bílé vrány ještě před znovuotevřením bude na festivalu Ohrada Food Fest v sobotu 4. října na Ohradském náměstí na Praze 13. Více informací na ohrada-food-fest.cz. Program Momentální scény v Bílé vráně najdete na www.barbilavrana.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/barbilavrana.

V projektu Momentální scéna mohou lidé s mentálním postižením hrát divadlo, vystavovat obrázky, fotografie a spoustu dalšího. Příkladem je například úspěšná výstava obrazů čtyř umělkyň s mentálním postižením s názvem Kraj. Bílá vrána nabízí také catering pro nejrůznější akce neziskových i komerčních organizací. Objednáním vynikajícího jídla společnosti podporují nejen unikátní bar Bílá vrána, ale především jeho zaměstnance s mentálním postižením.

O kavárně

Bílá vrána je sociální podnik zřízený sdružením Pohoda, o. p. s. Je to příjemné místo pro odpočinek nebo setkání nad mléčným koktejlem, šálkem kvalitní fair trade kávy nebo třeba domácím koláčem. Bílá vrána působila od roku 2011 na Praze 13, kde si získala mnoho spokojených zákazníků.

Kromě kavárenské činnosti se zde můžete potkat i s kulturou. Momentální scéna je místem, kde lidé se znevýhodněním mají možnost vyjádřit se prostřednictvím některé z uměleckých forem. Hraje se divadlo, promítají filmy, nechybí zpěv a výstavy a další zajímavé akce.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji