Kde koupíte nejlepší víno od českých vinařů?

Aktuálně 2. 3. 2015

Zákazníci obchodů Tesco mohou od 1. března vybírat z exkluzivní nabídky tuzemských vín. K dostání je jich celkem osmnáct od úspěšných finalistů prestižní soutěže Vinařství roku, jejímž hrdým partnerem je i letos společnost Tesco. Ačkoliv samotní vítězové budou slavnostně vyhlášeni až 26. března, v obchodech Tesco lze již nyní zakoupit vína, která se do finálového klání probojovala. Akce potrvá až do poloviny května a v nabídce vybraných vín v cenách od 129 do 299 korun si svoji oblíbenou odrůdu najde opravdu každý.

Kde koupíte nejlepší víno od českých vinařů?

Foto: Tesco

Poptávka po tuzemských vínech se stále zvyšuje

Spotřeba vína není v Čechách zanedbatelná, ročně vypijeme v průměru dvacet litrů na hlavu. Přednost dáváme spíše vínům suchým, a jak dokazují prodejní čísla, především těm od tuzemských vinařů. „V několika posledních letech sledujeme, že se zákazníci vrací zpět k našim českým a moravským vínům. Trend nákupů zahraničních vín tak pomalu ustupuje a na výsluní se dostávají i menší tuzemská vinařství,“ uvádí Eva Svobodová, sommeliérka společnosti Tesco a dodává: „Věříme proto, že novinky v podobě finálových vín ze soutěže Vinařství roku budou u našich zákazníků slavit úspěch.“

Prestižní ocenění pro vinaře

V soutěži Vinařství roku jsou oceňované ty nejlepší lokální vinařské společnosti. Důraz ale není kladen jen na kvalitu jejich vín, hodnotí se také, jak dané vinařství přispělo k pozvednutí a zviditelnění vinařského oboru v Čechách. Do hlasování je zapojená jak odborná porota, tak laická veřejnost, která má možnost výsledky ovlivnit přes internet nebo pomocí SMS.

Na slavnostním večeru 26. března budou vyhlášeni výherci ve třech kategoriích – malá, střední a velká vinařství.

Finalisté soutěže Vinařství roku 2014, jejichž vína rozšířila sortiment vybraných obchodů Tesco

Malá vinařství (produkce do 50 000 litrů)

  • Vinařství Kořínek
  • Vinařství rodiny Špalkovy, s. r. o.
  • Víno J. Stávek

Střední vinařství (produkce 50 001 – 250 000 litrů)

  • Vinařství Sonberk, a. s.
  • Vinařství Vladimír Tetur
  • Žernosecké vinařství, s. r. o.

Velká vinařství (produkce nad 250 000 litrů)

  • Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, a. s.
  • Vinařství Lahofer, a. s.
  • Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji