Mobilní aplikaci Kozel Ovozel se daří

Aktuálně 5. 3. 2017

V polovině prosince loňského roku spustil Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) mobilní aplikaci pro školáky Kozel Ovozel. Jedná se o hru s průvodcem kozlem Ovozelem, který se snaží dětem netradiční cestou představit svět ovoce a zeleniny a směrovat je k jejich vyšší konzumaci. Aplikace, která „žije“ teprve tři měsíce, sklízí své první úspěchy. Například druhé místo ve vzdělávacích hrách na Google Play nebo páté umístění mezi mobilními aplikacemi na AppParade.

Mobilní aplikaci Kozel Ovozel se daří

Foto: ovocedoskol.szif.cz

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol

Mobilní aplikace Kozel Ovozel je součástí projektu Ovoce a zelenina do škol, který SZIF administruje. Projekt se snaží dětem vštípit zdravé stravovacích návyky, bojovat proti dětské obezitě a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny. Celkem je v ČR zapojeno téměř 4 tisíce škol a více než půl milionu žáků. Ovoce a zeleninu dostávají školáci zcela zdarma.

Nové vědomostí díky hře

Prostřednictvím aplikace mohou žáci hravou formou odpovídat na kvízové otázky, vysazovat stromy v kozlíkově zahrádce a získávat za odměnu různé odznaky. Čím více správně zodpovězených otázek, tím více vysazených stromů a zároveň i více nově nabytých vědomostí. Pokud hráč vyplní název školy, do které chodí a za kterou bude sbírat body, mohou tak školy mezi sebou soupeřit o prvenství ve vědomostech. Hra je určena především žákům 1. stupně základních škol, ale líbí se i starším žákům a rodičům.

Aplikace na předních příčkách

Minulý týden aplikace „zabodovala“ a obsadila druhou příčku mezi současnými vzdělávacími hrami na Google Play. Před kozlem Ovozelem se umístila pouze aplikace Lego Juniors. Zároveň se vzdělávací hra představila 27. února v kině OKO na 26. AppParade, zavedené přehlídce domácí tvorby v oblasti aplikací pro přenosná komunikační zařízení – mobilní telefony a tablety.

Jedná se o soutěžní setkání předních českých a slovenských představitelů tohoto rychle rostoucího oboru. Kozel Ovozel se na uvedené akci umístil na 5. místě.

Aplikace je ke stažení na portálech Google Play a App Store. Více informací najdete zároveň na www.ovocedoskol.szif.cz. Ke dni 27. února byla aplikace stažena 14 389krát, z toho 12 781krát na Google Play a 1 608krát na App Store. Na malého kozla docela velký počin, nemyslíte?

Autor: Státní zemědělský intervenční fond

Partneři Můžeme jíst zdravěji