Navštivte Grand Jour de Champagne 2015

Aktuálně 24. 10. 2015

Milovníci šampaňského a nevšedních gastronomických zážitků si už jistě do svých diářů poznamenali termín 4. - 7. listopadu, který bude zasvěcen velkolepé přehlídce šampaňského Grand Jour de Champagne 2015.

Navštivte Grand Jour de Champagne 2015

Foto: Grand Jour de Champagne 2015

Festival se koná ve spolupráci s francouzským velvyslanectvím

Devátý ročník tohoto unikátního festivalu s sebou přináší hned několik zásadních novinek. První z nich je místo konání tradiční pražské Champagne Exhibition – letos poprvé se totiž uskuteční v noblesních prostorách skvostného barokního Buquoyského paláce, sídle francouzského velvyslanectví. Kdo by si nechtěl vychutnat sklenku lahodného moku třeba v salónu Richelieu, salónu Karla X. či v Hudebním salónu?

Ochutnejte nové champagne domy

Svou účast letos potvrdilo také mnoho nových champagne domů, mezi něž patří mj. Roger Barnier, Deutz, Brugnon, Guy Charbaut nebo Vollereaux. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční hosté přehlídky, jako je Mailly Grand Cru, Salon/Delamotte, Fleury, Perrier-Jouët, deVenoge a mnoho dalších vyhlášených domů.

Michelinští mágové potěší Prahu i Brno

Vrcholem této společenské události budou galabankety. „V Praze se přípravy slavnostního menu ujme držitel dvou michelinských hvězd Bernard Bach a letos nebude michelinská hvězda odepřena ani Brnu. O skvělý gastronomický zážitek se zde v hotelu Best Western Premier Hotel International Brno postará nejmladší laureát tohoto ocenění, Michaël Nizzero, který pracoval mj. ve Velké Británii či Dubaji a v současnosti působí v hotelové restauraci pětihvězdičkového hotelu La Briqueterie v Épernay v oblasti Champagne,“ říká Mariana Pohlová, PR manager festivalu.

Bohatý doprovodný program zpříjemní sychravý listopad

Návštěvníci už si jistě zvykli, že celou přehlídku doprovází také množství degustací a nevšedních společenských zážitků. Také letos za nimi můžete vyrazit do skvělých restaurací, trendy barů a unikátních prostor.

Výběr z programu festivalu 

PRAHA

Čtvrtek 5. 11. 2015

17.00 – 19.00 - Humr, ústřice, kaviár a champagne – Zdenek´s Oyster Bar
17.00 - Speciální duel Blanc de Blancsa Blanc de Noirs, Monopole de Vin
17.00 – 19.00 - Champagne a doutníky, Balcony Bar 20.00 – Champagne Banket Bernard Bach – Buqouyský palác, Francouzské velvyslanectví

Pátek 6. 11. 2015

13.00 – 19.00 – Champagne Exhibition - Buquoyský palác
17.00 – 19.00 – Degustace Prestige Cuvées Champagne, Buquoyský palác

Sobota 7. 11. 2015

9.30-12.00 – Snídaně s champagne a lanýži, Buquoyský palác

BRNO

Středa 4. listopadu

15.00 – 19.00 – Champagne Exhibition, Best Western Premier Hotel International Brno
17.00 – Mailly Grand Cru Exhibition Magnum Collection & foie gras - Reserva bar & restaurant
20.00 – Champagne Banket Michaël Nizzero - Best Western Premier Hotel International Brno

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji