Přijďte si užít večer do Holešovic a vychutnejte si kvalitní tříchodové menu

Aktuálně 25. 3. 2015

Pokud se rádi touláte Prahou, možná občas narazíte na nějaký zajímavý podnik. Holešovický Restaurant Port58 je jeden z těch, za kterými stojí za to se vypravit. Restaurace má otevřeno od pondělí do pátku od 11 do 17 hodin a specializuje se na obědová menu. Vždy můžete vybírat ze dvou polévek a pěti hlavních jídel. Vyberou si i vegetariáni a přijdete-li s dětmi, kuchaři pro ně „dospělácké“ menu na přání upraví. Sladká tečka na závěr nesmí chybět.

Přijďte si užít večer do Holešovic a vychutnejte si kvalitní tříchodové menu

Foto: Restaurant Port58

Dobré a kvalitní menu za přijatelnou cenu

Už od 1. dubna můžete využít i nabídku skvělých večeří. Ty budou probíhat každý týden od středy do pátku. Pokaždé vás čeká nové tříchodové menu vždy za jednotnou cenu 299 Kč. Cílem je ukázat, že i za tak příjemnou cenu se můžete najíst velice dobře a kvalitně. U takové filozofie je nejdůležitější vybrat ty správné potraviny. Na jídelníčku se proto určitě občas objeví sladkovodní ryba, králík z domácího chovu, čerstvá pasta a vždy sezónní zelenina. O jejich přípravu se už postará šéfkuchař Otakar Humpl a jeho tým. Často to bude moderní metodou vaření sous-vide.

„Sous-vide“ francouzsky znamená „bez vzduchu“. Příprava potravin ve vakuu je sice časově hodně náročná, ale výsledek rozhodně stojí za to. „Úplně nejlepší je, že si naše kvalitní maso zachová svou přirozenou chuť, takže k dokonalému steaku stačí přidat třeba jen snítku bylinek a kousek másla,“ vysvětluje Humpl, proč má tuto metodu vaření tak rád. Stejným způsobem v restauraci připravuje i zeleninu, která je vždy sezónní. Díky sous-vide si zeleninu na talíři vychutnají i zapřisáhlí masožravci.

Další informace

Pokud jste fanoušky tuzemských produktů, určitě ochutnejte i víno z vinařství Krásná hora, personál vám rád pomůže s vhodným výběrem k vašemu jídlu. A jestli bude alespoň trochu hezky, budete si ho moct vychutnat na venkovní zahrádce. Každý den najdete nové polední menu na stránce www.restaurantport58.cz, místa si rezervujte na telefonu +420 607 457 057. Na stejné číslo volejte, pokud si chcete restauraci zarezervovat třeba na narozeninovou oslavu.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji