Soutěž: Hubnutí bez hladu? První ucelená příručka o ketodietě radí i úplným začátečníkům

Aktuálně 22. 11. 2018

Chcete zhubnout rychle, účinně a hlavně bez pocitu hladu? Fenoménem posledních let je tzv. ketodieta. Nedoporučuje se držet dlouhodobě, takže ji zvládnou i ti, kteří bojují s pevnou vůlí. Novinka na českém trhu s názvem Ketodieta pro začátečníky profesionální šéfkuchařky Amy Ramos představuje první ucelený návod, jak s ketodietou začít, i když jste úplný začátečník.

Soutěž: Hubnutí bez hladu? První ucelená příručka o ketodietě radí i úplným začátečníkům

Spalujte přibytečné tuky

Ketogenní, ketonová či proteinová dieta funguje na principu vyvolání tzv. ketózy, ke které dojde ve chvíli, kdy má tělo nedostatek sacharidů. V takovém případě sahá do tukových zásob a vy tak začnete spalovat přebytečný tuk. Při dodržování ketodiety je tedy nutné konzumovat potraviny s velmi malým množstvím sacharidů, ale vysokým obsahem proteinu. Ve stavu ketózy dochází k velmi rychlému úbytku tuků a člověk tedy zhubne téměř ihned.

Jednoduché stravovací plány

Šéfkuchařka Amy Ramos nabízí rady a návody, jak s ketogenní dietou začít a také jak v ní setrvat. Obsahuje jednoduché stravovací plány, nákupní seznamy i inspirativní a chutné recepty z dostupných ingrediencí, které vám zaberou maximálně třicet minut. Mimo jiné zde najdete užitečné informace, které byste měli o keto životním stylu vědět. Autorka se specializuje na tvorbu receptů z oblasti nízkosacharidového životního stylu a zdravotně omezeného stravování. Dlouhodobě se věnuje zdravému stravování se zaměřením na ketodietu a výhody této diety na zdraví člověka. Publikace vychází pod značkou Via a je k dostání ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský za 349 Kč.

Pojďte s námi soutěžit

Jak se jmenuje autorka knihy Ketodieta pro začátečníky?

a) Amy Ramos

b) Hany Ramos

c) Any Ramos

Správné odpovědi zasílejte do 6. prosince 2018 na soutez@mediaadvice.cz s heslem KETO, kdy vylosujeme tři výherce, pro které máme připravené knihy Ketodieta pro začátečníky. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji