Soutěž: Manuál pro milovníka kávy

Aktuálně 3. 6. 2018

Uvařit si skutečně dobrou kávu není jen tak. O tom byste asi každý mohl něco vyprávět… A přitom je to možné i bez drahého vybavení. Nevěříte? Kniha Manuál pro milovníka kávy vás o tom přesvědčí.

Soutěž: Manuál pro milovníka kávy

Mlýnky, kávovary i druhy kávy

Autorka si s vysvětlováním, co všechno příprava chutné kávy obnáší, co je k tomu zapotřebí, dala neskutečnou práci a její výsledek stojí opravdu za to. O tom ostatně svědčí i úspěchy a ocenění, které za knihu dostává.

Dozvíte se například, co vše ovlivňuje kvalitu kávy, její sílu, hořkost, a naučíte se kávu správně kupovat, mlít, dávkovat, zalévat. Poučíte se o různých druzích kávy, které si můžete uvařit, a postupně se vyznáte v celé hitparádě nejrůznějších mlýnků, kávovarů, filtrů, konvic a dalších pomůcek, které nabízí náš trh. A nejen vyznat, vy se je naučíte i správně používat!

Manuál pro milovníka kávy

Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu

Jessica Easto, Andreas Willhoff

264 str., 349 Kč

Poznáte, jaké druhy kávy se pěstují, čím se od sebe navzájem odlišují, odkud se dovážejí. Budete umět rozlišovat jejich vlastnosti, aroma, chutě a příchutě. A na závěr se naučíte všelijaké triky, když se něco nepovede, uvařená káva je příliš slabá, nebo naopak příliš hořká, nebo se vám prostě povedlo koupit nekvalitní produkt.

Na vše má tato kniha radu a vy díky ní budete mít požitek z pití kávy daleko větší než dříve.

Připravit si doma skutečně dobrou kávu není jen tak

A přitom je to možné i bez drahého vybavení. Nevěříte? Před vámi leží manuál, který vás o tom přesvědčí. Přibližuje vám svět kávy tak, že s nově nabytými znalostmi bude pro vás příprava kvalitního nápoje hračkou.

  • Co ovlivňuje kvalitu kávy
  • Druhy kávy, její složení a vlastnosti
  • Správné dávkování kávy
  • Pražení, chuť a příchutě
  • Jemnost namletí a mlýnky
  • Metody přípravy
  • Bělené a nebělené filtry
  • French press, AeroPress, Abid Clever, Hario V60, chemex a spol.
  • Jak kávu dobře nakupovat
  • Tipy a triky, když se něco nepovede

Na vše má tato kniha radu a vy díky ní si kávu vychutnáte daleko více než dřív. O tom ostatně svědčí i úspěchy a ocenění, které její autorka sklízí v zahraničí.

Soutěžte s námi!

Chcete vyhrát knihu Manuál pro milovníka kávy, stačí odpovědět na následující jednoduchou otázku.

Kolik stránek má kniha Manuál pro milovníka kávy?

a) 124

b) 264

c) 594

Správné odpovědi zasílejte do 17. června 2018 na soutez@mediaadvice.cz s heslem MANUÁL, kdy vylosujeme tři výherce. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji