Stará žitná myslivecká je k mání v jubilejní retro edici

Aktuálně 4. 11. 2018

K oslavám letošního 500. výročí založení Palírny U Zeleného stromu, přibylo ještě další jubileum spjaté se vznikem Československa. Při příležitosti 100. výročí založení Republiky uvádí Palírna speciální retro edici Staré myslivecké, která ve všech aspektech kopíruje tu prvorepublikovou.

Stará žitná myslivecká je k mání v jubilejní retro edici

Návrat o sto let zpátky

První Stará žitná myslivecká této jubilejní retro edice obletěla celý svět v rámci Mise okřídlený lev a byla vydražena za 18 018 Kč na dobročinné účely. Po dokončení své mise je teprve připravena pro celostátní distribuci.

Rekonstrukce designu lahve i etikety probíhala dle záznamů z archivů Palírny U Zeleného stromu, dobových fotografií a reklamních materiálů.Všichni si tak mohou připomenout, jak vypadala před sto lety. „Retro edice je hlavně o autentičnosti. K dispozici jsme měli původní etikety, které se používaly v roce 1918, použili jsme navíc i speciální lahve. Dnes je běžný objem lahví půllitr, nebo litr, zatímco v době první republiky se prodávaly lahve o objemu 0,7 litru. Tuto metráž jsme proto upravili,“ vysvětluje Boris Rajdl z Palírny U Zeleného stromu. Lahev zakoupíte v prodejnách Kaufland za speciální výroční cenu 140 Kč.

Za hranice ČR

Ostatně mimořádné výročí, konkrétně 500 let od svého založení, letos slaví i samotná prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky v celé Evropě a zároveň současně největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu slaví výrobce známých značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka, či Blend 42 Vodka, zažila v průběhu 500 let své existence na území České republiky mnoho významných historických událostí. Ale dobré pití nezná hranic a Stará myslivecká si vydobyla své postavení napříč historií v každém období. Byla dovážena na císařský dvůr za dob rakouské mocenské vlády, stejně tak na oblibě neztrácela ani při vzniku první Československé republiky.

Pojďte s námi soutěžit

Kolikáté výročí slaví letos výrobce Staré myslivecké, Palírna U Zeleného stromu?
a) 100 let
b) 222 let
c) 500 let

Správné odpovědi zasílejte do 5. listopadu 2018 na soutez@mediaadvice.cz s heslem MYSLIVECKÁ, kdy vylosujeme pět výherců. Výherce bude kontaktován e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji