V hlavní roli živé jídlo! Začátkem června startuje třetí ročník RawFestu

Aktuálně 16. 5. 2016

Už za necelý měsíc propukne v Praze zaručeně „nejživější“ festival v Evropě. Třetí ročník RawFestu, festivalu rawfood, zdravého životního stylu, sportu a inspirace, otevře své brány 4. – 5. června na ostrově Štvanice. Nejnovější trendy v přípravě raw pokrmů odhalí exkluzivní hosté v čele s Russellem Jamesem, podle The Times nejlepším britským raw šéfkuchařem současnosti. Návštěvníci se také mohou těšit na magické setkání s topmodelkou a milovnicí živého jídla Helenou Houdovou. Kromě degustací a kulinářských workshopů RawFest zve na sportovní vyžití, bohatý doprovodný program a zábavu pro nejmenší.

V hlavní roli živé jídlo! Začátkem června startuje třetí ročník RawFestu

Foto: RawFest

V roce 2014 vznikl RawFest jako jednodenní oslava živého jídla, dnes je to už tradiční festival, který přináší inspiraci pro bohatší a kvalitnější život. Letošní ročník jsme uchopili jako přehlídku aktuálních trendů v živé gastronomii a zdravém životním stylu v podání výjimečných osobností z různých koutů Evropy,“ popisuje za pořadatele RawFestu Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka společnosti Lifefood. A upřesňuje: „Návštěvníci mají šanci ochutnat to nejlepší z raw kulinářské alchymie - od vybraných delikates a sýrů přes šťavnaté dezerty až po osvěžující nápoje z exotického ovoce. Naučí se tyto pokrmy připravovat, vyslechnou si zajímavé přednášky, vyzkouší netradiční sporty, ale především si užijí pohodovou atmosféru s exkluzivními hosty a po boku stejně naladěných nadšenců z Čech i zahraničí.“

Hvězdný šéfkuchař Russell James poprvé v České republice

Pořadatelům RawFestu se podařilo do Čech přilákat zářivou hvězdu raw gastronomického nebe – Russella Jamese (www.therawchef.com), kterého deník The Times označil za nejlepšího britského raw šéfkuchaře současnosti. Russell se aktivně věnuje osvětě živého jídla, vede kurzy rawfood a má tisíce fanoušků po celém světě. Jeho specialitou jsou odlehčené chleby a raw sendviče, kterým zasvětí svou sobotní kulinářskou show.

Vše o přípravě a benefitech nápojů z divokých trav přiblíží Piter Caizer z Německa, o dobrodružstvích z cest promluví novodobí nomádi stravující se podle principů raw La France Crue. Slovenského souseda bude na RawFestu reprezentovat oblíbená bloggerka a milovnice ovocných pokrmů Nikoleta Kováčová z Raw Mother and Daughter.

RawFest miluje topmodelka Helena Houdová

Vzácným hostem RawFestu 2016 bude zakladatelka Nadačního fondu Slunečnice a maminka tří dětí Helena Houdová, která proslula zejména svými úspěchy ve světovém modelingu, kde zároveň razila jako jedna z prvních směr veganství. Jaká byla cesta z titulních stran luxusních magazínů k vášni pro rawfood a osobitému životnímu stylu – o svůj příběh se Helena podělí vskutku netradičním způsobem, pro návštěvníky festivalu připraví šamanský rituál.

Fenomén rawfood aneb Čerstvé a bez chemie

Rawfood – čerstvé jídlo bez lepku, laktózy, přidaných cukrů, konzervačních látek a jiných aditiv – si v posledních letech získává stále více příznivců. Živé pokrmy ze zeleniny, ovoce, ořechů a semen se připravují za nízkých teplot do 42 °C, a díky tomu obsahují vysoké množství minerálů, vitamínů a živin nezbytných pro správné fungování lidského organismu. Prvním a největším výrobcem českých raw potravin je pořadatel RawFestu, společnost Lifefood. Ta se za deset let existence vypracovala na absolutní špičku a dnes se může pochlubit nejširší nabídkou raw dobrot na trhu.

Zvýhodněné vstupenky na RawFest v prodeji

Mimo kulinářské workshopy a ochutnávky menu vyhlášených raw restaurací čeká návštěvníky atraktivní program v přednáškovém stanu s Margit Slimákovou, Cecílií Jílkovou, Katkou Královou z Nevýchovy a dalšími. Po celý víkend poběží lekce jógy, soutěže v paddleboardingu, dynamické sporty nebo tzv. glasswalking neboli chůze po skle. Na své si přijdou také nejmenší návštěvníci, kteří si mohou zadovádět ve výtvarných dílnách nebo na boulderingové stěně.

Zvýhodněné vstupenky jsou k dostání v síti GoOut, nejlevnější jednodenní startují už od 180 Kč.

Více na www.rawfest.cz

Pojďte s námi soutěžit!

Chcete vyrazit na RawFest? Máme pro vás soutěž o 2x 2 dvoudenní vstupenky na tuto akci. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Jaká top modelka, která miluje živé jídlo, se bude festivalu účastnit?

a) Helena Houdová

b) Daniela Peštová

c) Linda Vojtová

Správné odpovědi zasílejte do 30. května 2016 na adresu soutez@mediaadvice.cz s označením ŽIVÝ FESTIVAL. Výherci budou kontaktování e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji