Vyhrajte legendární aperitiv Metropol

Aktuálně 23. 3. 2018

S hořkosladkým Metropolem se na pultech obchodů setkáváme již od roku 1961. Tento aperitiv v sobě spojuje příjemné s užitečným. Je ideálním přípitkem při rodinných oslavách a přátelských setkání, ke kterým patří i Velikonoce, protože dráždí naše chuťové pohárky. Už staří Římané věděli, že musí žaludek na hodování připravit, a používali k tomu víno smíchané s vodou a medem.

Vyhrajte legendární aperitiv Metropol

„Metropol patří mezi klasická dezertní kořenitá vína. Metropol Bianco je tradiční aperitiv vyrobený z vybraných odrůd vína a originálního koření, Metropol Cherry zase nápoj s charakteristickou višňovou vůní, granátovou barvou a vyváženou ovocnou chutí,“říká David Král, dvojnásobný vítěz Mistrovství ČR sommelierů. 

Oblíbený aperitiv se podává v čisté formě, ale slouží také jako ingredience koktejlů. „Vyzkoušet můžete například jednoduchý drink Athénská odyssea, ke které budete potřebovat 4 cl Metropolu Cherry a 2 dcl toniku. Vše nalijete do sklenice typu long naplněné ledem a ozdobíte koktejlovou třešní,“ popisuje David Král.

Metropol se ale také skvěle hodí k drobnému pohoštění, které jistě budete připravovat pro koledníky. Mnoho skvělých nápadů na drinky nebo chutné chlebíčky a další tipy, jak okouzlit i nečekanou návštěvu najdete na http://www.mujmetropol.cz


Soutěžní otázka: 

Recepty na skvělé chlebíčky pro vás ve spolupráci s aperitivem Metropol připravila slavná česká herečka: 

A.Jitka Čvančarová 

B.Markéta Hrubešová 

C.Tereza Brodská

Správnou odpověď zasílejte nejpozději do 4. 4. 2018 na e-mail soutez@npmedia.cz a do předmětu uveďte Metropol.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji