Začaly České Vánoce – soutěž s Ministerstvem zemědělství a s kvalitními potravinami

Aktuálně 30. 10. 2014

Od 27. října 2014 se lidé mohou zapojit do spotřebitelské soutěže České Vánoce, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Hlavní výhrou je osobní automobil Škoda Rapid Spaceback, ale celkem se bude soutěžit o 50 000 různých cen. Smyslem soutěže a informační kampaně je podpora prodeje kvalitních potravin a tedy i zemědělců a potravinářů.

Začaly České Vánoce – soutěž s Ministerstvem zemědělství a s kvalitními potravinami

Foto: www.vanocni-soutez.cz

Sbírejte loga a vyhrajte

Do 4. ledna příštího roku mohou lidé sbírat loga Regionální potravina, Klasa, Chráněné zeměpisné označení, Chráněné označení původu, Zaručená tradiční specialita, Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou, Bio „zebra“ a EU „Bio list“.

„Hlavní cenou je osobní automobil, ale máme připravené i další výhry. Například ledničku nebo mrazák plné potravin a sadu spotřebičů pro zdravé vaření. Celkem můžou lidé soutěžit o padesát tisíc cen. Chceme tak podpořit výrobce a zemědělce, jejichž produkce je kvalitní,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Podpora malých a středních farem

Plné znění pravidel a herní karta jsou k dispozici na www.vanocni-soutez.cz. S cílenou podporou zemědělců a to hlavně malých a středních farem počítá Ministerstvo zemědělství i v příštím roce. Ve všech krajích ČR například uspořádá projekt „Poznej svého farmáře“, který pomáhá malým producentům získat přímé kontakty na spotřebitele, a lépe tak dostat produkci farem do povědomí veřejnosti.

„Projekt Poznej svého farmáře, jsme už letos uspořádali na pěti farmách. Lidé je mohli navštívit, seznámit se s prací zemědělců a ochutnat tradiční výpěstky a potraviny. Už teď se můžou farmáři hlásit do příštího ročníku akce, kterou jsme pro velký zájem rozšířili. V rámci projektu se uskuteční v každém kraji, tedy na třinácti místech, půldenní setkání se zábavným programem, ochutnávkami a farmářským trhem pro veřejnost,“ řekl Marian Jurečka.

Autor: Ministerstvo zemědělství

Partneři Můžeme jíst zdravěji