Závěr festivalu vína v Táboře nabídne to nejlepší z Pálavy

Aktuálně 21. 4. 2016

Festival vína a gastronomie v Táboře pomalu spěje do svého závěru. Než se tak stane, nabídne návštěvníkům velkého sálu Hotelu Palcát velkou ochutnávku těch nejlepších vín z oblasti Mikulovska, tedy i populární a oblíbené Pálavy. V sobotu 23. dubna od 13 hodin dionýsův mok představí na stáncích více než 18 vinařů této oblasti. Mezi nimi i vítězové soutěže Vinař roku 2015. Festival tak hodlá zopakovat úspěch ze začátku dubna, kdy na úvodní ochutnávku do Hotelu Palcát přišlo 1000 návštěvníků.

Závěr festivalu vína v Táboře nabídne to nejlepší z Pálavy

Foto: Táborská festival vína

Ochutnávka 300 vzorků vína

"Bude to skutečně pecka. Pozvání přijali špičkoví vinaři z oblasti Pálavy, která je mezi lidmi tolik oblíbená. Už nemusíte za ní cestovat, Pálavu vám přiblížíme. Na sále tak v průběhu dne ochutnáte kolem 300 vzorků vín. Zajímavá vína si přichystali také zahraniční dovozci - ochutnáte vína ze Španělska i Rumunska," říká ředitel festivalu Jiří Blafka. Dodal, že tolik špičkových vinařství vedle sebe jinde stěží potkáte. Na koštu budete moci ochutnat medailisty klání Vinař roku - Mikrosvín či Vinné sklepy Valtice. Kromě nich pak vína například od vinařství Volařík (1.místo Král vín 2015, 1. místo Vinař roku 2011 a 2014), Šebesta, Kovacs, Sonberk, Reisten nebo slámová vína Oldřicha Drápala.

"Těšte se především na bílá vína, ryzlinky vlašské, ryzlinky rýnské, palavu. Samozřejmě nebudou chybět ani ta červená. Většina lidí má pak palavu spojenou se sladkou chutí, uplynulé degustační dny však ukázaly, jak můžou být suché pálavy krásné," dodal hlavní sommelier festivalu Ladislav Makovec.

Na koštu bude možnost nejen vína ochutnat a popovídat si s vinaři, ale láhve vína za zvýhodněné ceny koupit (až o 20% z původní ceny), k dispozici bude také jejich úschovna a katalog zdarma. Na kapacitně neomezené ochutnávce nebude chybět ani tombola o hodnotné ceny, pochutiny (paštiky, sýry, kuchyně šéfkuchaře Míry Mužíka) a řízené degustace s vinaři v přísálí zdarma.

Vstupenky stále v prodeji

Na velkou ochutnávku vín z Mikulovska můžete vstupenky zakoupit v Infocentru Tábora, recepci Hotelu Palcát, vinotéce u nádraží a u Černého kocoura a zeleného stromu na Tržním náměstí a ve vinotéce v obchodním domě Dvořák a v Sezimově Ústí 1. Na košt stojí vstupenka v předprodeji 160 korun, zvýhodněná 250 korun pro dvě osoby, na místě pak bude vstupné dražší. Vstupenky se prodávají také online na www.festival-vina.cz.

Skvělá kultura

Po velké ochutnávce pokračuje denní program festivalu vína až do 29. dubna. Festival navštíví herečka Bára Hrzánová s kapelou Condurango, zahraje 29. dubna od 20 hodin v Recykle music baru. O úplné finále se pak postará herečka Iva Janžurová, která 9. května v Divadle Oskara Nedbala sehraje komedii Na mělčině. Sekundovat jí budou Miroslav Vladyka, Sabina Remundová a Bára Munzarová. Představení je benefiční a půjde na podporu dětského klubu Janíček.

Kompletní program a více informací se dozvíte na www.festival-vina.cz

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji