Farmy a prodejny

Kvalitní potraviny a občerstvení vlastní výroby

Farmy a prodejny 23. 9. 2016
Kvalitní potraviny a občerstvení vlastní výroby

Síť prodejen a bister s kvalitními potravinami My Food nabízí nejen kvalitní potraviny od dodavatelů. Součástí konceptu My Food jsou i celodenní bistra a rozsáhlá vlastní výroba. Kdykoliv tedy přijdete do jednoho z  bister nebo marketů, můžete si vybrat z mnoha salátů, sendvičů, wrapů, pomazánek a snídaní, které si můžete odnést s sebou nebo sníst na místě. Bistra My Food k tomu nabízejí celodenní cenově dostupné menu plné jídel z kvalitních potravin, a oběd tu tak můžete rovnou spojit s nákupem potravin domů. celý článek »

Lidé chtějí kupovat farmářské potraviny. Neshodnou se ale na jejich definici

Farmy a prodejny 3. 2. 2016
Lidé chtějí kupovat farmářské potraviny. Neshodnou se ale na jejich definici

Jaké výrobky jsou farmářské a lze je jasně vymezit? Na to se Sklizeno, síť prodejen s lokálními potravinami, ptalo svých zákazníků ve speciálním anketním průzkumu. Z více než 300 odpovědí vyplynulo, že zákazníci by v prodejnách ocenili označení farmářských potravin (86 %), ale jen pro malou část z nich (13 %) je to opravdu důležité. Problémem označování je však hlavně to, že se u zákazníků liší samotné pojetí toho, co je farmářská potravina. Zákonná definice farmářské potraviny přitom také dosud neexistuje. celý článek »

Supermarket Iceland se rozrostl o další pražskou prodejnu

Farmy a prodejny 19. 11. 2015
Supermarket Iceland se rozrostl o další pražskou prodejnu

Úspěšný britský obchodní řetězec Iceland se těší stále větší oblibě mezi českými zákazníky, a proto dnes slavnostně otevřel další tuzemskou prodejnu, tentokrát v Praze 8 u stanice metra Ládví. Slavnostní akci si nenechal ujít Malcolm Walker, zakladatel a generální ředitel a Tarsem Dhaliwal, finanční ředitel skupiny Iceland. Po dobu prvních třech dní mohou zákazníci Icelandu zhlédnout jedinečnou show Petra Jančaříka a k tomu ochutnávat pravé britské produkty. celý článek »

Začíná druhý ročník projektu „Poznej svého farmáře"

Farmy a prodejny 29. 5. 2015
Začíná druhý ročník projektu „Poznej svého farmáře"

Příležitost poznat farmáře ve svém okolí budou mít i letos lidé, kteří navštíví zemědělská hospodářství zapojená do projektu Ministerstva zemědělství "Poznej svého farmáře". Loni se ho zúčastnilo pět farem. Akce byla úspěšná, proto letos Ministerstvo rozšířilo jejich počet na třináct. První hospodářství, Zámecké sady v Chrámcích v Ústeckém kraji, mohou lidé navštívit již v sobotu 30. května. celý článek »

Společnost Beas opět uspěla v soutěži Česká a Dětská chuťovka

Farmy a prodejny 25. 11. 2014
Společnost Beas opět uspěla v soutěži Česká a Dětská chuťovka

Pekárna Lično již déle než 20 let připravuje oblíbené pečivo a cukrářské pochutiny. Pekárna Lično spadá pod společnost Beas, která také provozuje cukrářskou výrobu v Letohradě. Výrobky se vyznačují výbornou kvalitou a jsou oblíbené u zákazníků. Svědčí o tom dlouhodobý zájem spotřebitelů, řada ocenění jak od konečných konzumentů, tak i odborné poroty, a v neposlední řadě i několik certifikátů kvality. celý článek »