Rady & tipy

Jak vybrat vhodné maso na steak

Rady & tipy 15. 8. 2018
Jak vybrat vhodné maso na steak

Svíčkovou, hovězí zadní nebo pupek? Máte chuť na to ugrilovat si doma pořádný steak, ale nevíte, jaké maso vybrat? Prvotním předpokladem dokonalého steaku je správný výběr masa. Nemusíte být odborníci, ale pár dobrých rad se vždy hodí. My vám přinášíme základní tipy a triky při jeho výběru. celý článek »

Jakou roli hrají stres a úzkost při hubnutí?

Rady & tipy 14. 8. 2018
Jakou roli hrají stres a úzkost při hubnutí?

V dnešní době na nás během jediného dne působí nespočetně stresových faktorů. Od ranního vstávání na čas, dopravní zácpy po cestě do práce, důležitých meetingů, po výběr správného obědu, který obsahuje alespoň základní živiny pro naše tělo a zároveň je vhodný pro naší dietu. A to jsme teprve v půlce dne. Není divu, že pak často úsilí o shození nějakého kila končí nezdarem a ve snaze získat rychlou energii během velmi krátkého času do sebe naházíme, na co zrovna narazíme. To ale není to nejhorší, co nám stres může způsobit. celý článek »

Jak pečovat o mozek, když onemocní

Rady & tipy 11. 8. 2018
Jak pečovat o mozek, když onemocní

Mozek bychom si měli hýčkat, bez jeho činnosti není možný život. Pokud však mozek onemocní, potřebuje podstrojovat daleko více. Nejčastěji se jedná o degenerativní onemocnění mozku, jejichž důsledkem jsou zvýšené nároky na jeho výživu, a to jak kvalitativní, tak kvantitativní. Zvyšuje se energetická potřeba, a to až dvojnásobě oproti původní potřebě. celý článek »

I v létě nás tíží problémy se zažíváním. Jak se jim vyhnout?

Rady & tipy 9. 8. 2018
I v létě nás tíží problémy se zažíváním. Jak se jim vyhnout?

Léto je pro většinu lidí synonymem pro příjemné činnosti, mezi které patří především grilování, výlety, vodní sporty nebo relaxace v přímořských letoviscích. Všechny tyto radovánky však mohou pokazit nečekané komplikace v podobě potíží se zažíváním. Mohou, ale nemusí. Zažívacím potížím lze předejít dodržováním poměrně jednoduchých pravidel. A to i bez pilulek. Často je mnohem vhodnější prevencí zažívacích potíží popíjení minerální vody z karlovarského pramene, přírodního léčivého zdroje používaného k pitným kúrám v případě obtíží s… celý článek »

Kouzlíme v kuchyni s rajčaty

Rady & tipy 8. 8. 2018
Kouzlíme v kuchyni s rajčaty

Vařit ze sezónních surovin je nejen moderní, ale i zdravé a cenově výhodné. Využijme proto nyní voňavá a čerstvá rajčata, kterými se to na zahrádkách, balkonech a v obchodech jenom hemží. Pokud si je kupujete, navštivte raději vašeho oblíbeného farmáře, nebo si vybírejte ta, která mají některou ze značek kvality (např. Klasa, Regionální potravina, „biozebra“ či Ekologická produkce). Jejich poctivou péči ocení nejen váš organismus (díky vyššímu obsahu vitamínů aj.), ale i vaše chuťové pohárky. Jak ovšem můžete rajčata využít?… celý článek »

Kdo naučí děti správně pít?

Rady & tipy 6. 8. 2018
Kdo naučí děti správně pít?

Voda je základní složkou našich tkání, významným prostředníkem metabolických reakcí, součástí oběhového, detoxikačního a dalších systémů našeho organizmu. Bez vody není život, přijímáme ji a opět se jí zbavujeme. Nedostatečný příjem vody způsobuje dehydrataci.  celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji