Rady & tipy

Inspirujte se domácí udírnou

Rady & tipy 21. 4. 2018
Inspirujte se domácí udírnou

Sezóna grilování na otevřeném ohništi se blíží, ale ti, co si stýskají po delikátní vůni kouře už teď, se nemusejí zoufat. Pomůže v tomto případě takzvaná udící pistole neboli Smoking Gun. Je to zároveň skvělý pomocník ve všech ročních obdobích, když nás počasí nutí zůstat doma. celý článek »

Na grilu to letos rozbalíte i bez masa!

Rady & tipy 19. 4. 2018
Na grilu to letos rozbalíte i bez masa!

Časy, kdy při grilování museli vegetariáni jen smutně koukat na své příbuzné a kamarády jak se cpou uzeninami nebo steaky, jsou ty tam. Sortiment veganských a vegetariánských potravin v našich obchodech každým rokem roste a s tím, co máme k dispozici, se dá vykouzlit opravdová lahůdka. I pokud patříte mezi masožravce, zkuste si občas pro změnu dopřát bezmasou variantu. Bývá lehčí, vaše tělo vám jistě poděkuje. celý článek »

Stihli jste začátek astronomického jara a domácí jarní klíčení? Pokud ne, ještě není pozdě!

Rady & tipy 18. 4. 2018
Stihli jste začátek astronomického jara a domácí jarní klíčení? Pokud ne, ještě není pozdě!

Po dlouhém zimním období si náš organizmus zaslouží být obohacen porcí vitamínů a minerálních látek, které ho pomohou ochránit před tzv. jarní únavou. Než se na trhu či zahrádce objeví čerstvá jarní zelenina, přidejte na talíř k hotovému pokrmu, do polévky, salátu či na namazaný chléb hrst křupavých klíčků a výhonků. Naklíčit je v domácím prostředí je snadné a rychlé. celý článek »

Pozor, lepek! Co když i vy trpíte celiakií?

Rady & tipy 16. 4. 2018
Pozor, lepek! Co když i vy trpíte celiakií?

Každý den útočí na vaše zdraví, tiše a neustále ničí váš organismus a do těla si ho paradoxně vpravujete vědomě a dobrovolně. O čem je řeč? O lepku! Nenápadném viníku celiakie, nemoci, jejíž výskyt v posledních letech strmě stoupá. Devět z deseti nemocných netuší, že je sužuje toto rafinované autoimunitní onemocnění. Ověřte si díky kampani Květen – měsíc bez lepku, že nepatříte mezi ně! celý článek »

Které indické pokrmy byste rozhodně měli ochutnat?

Rady & tipy 15. 4. 2018
Které indické pokrmy byste rozhodně měli ochutnat?

Indická kuchyně se u nás stává stále populárnější, a to především díky svým jedinečným chutím a ingrediencím. Hlavní složkou téměř všech pokrmů je výrazné koření, různí se i způsobem přípravy surovin. Zásadní je oblast Indie, ze které jídlo pochází, protože se liší podle regionů i náboženství. Často se tak setkáme s vegetariánskými pokrmy, ale na své si přijdou i milovníci masa. Typické je zde zejména drůbeží, skopové a kozí maso, ale také ryby a mořské plody. celý článek »