Rady & tipy

Jak poznat opravdu kvalitní čokoládu?

Rady & tipy 19. 10. 2018
Jak poznat opravdu kvalitní čokoládu?

Věděli jste, že kvalitní čokoláda se může díky pozitivním účinkům na naše zdraví směle řadit mezi superpotraviny? Jen je někdy těžké v záplavě produktů nejrůznější kvality najít tu, která si takto doopravdy může říkat. Některé parametry kvality se snadno dozvíte z etikety, po jiných je potřeba pátrat trochu hlouběji. Trocha úsilí navíc ale za výsledný požitek z chuti i za pozitivní účinky kvalitní čokolády na naše zdraví rozhodně stojí. Po čem byste tedy měli pátrat? celý článek »

Strašidelný Halloween? Dýně se bát nemusíte, chutná skvěle!

Rady & tipy 18. 10. 2018
Strašidelný Halloween? Dýně se bát nemusíte, chutná skvěle!

Konec října patří svátku keltského původu – Halloweenu. Slaví se především v anglosaských zemích a to 31. října, postupem času se však dostal do některých českých domácností. Svátek je obdobou českých Dušiček. Nejznámějším symbolem Halloweenu jsou vydlabané dýně, které mají zastrašit zlé duchy. Ať už svátek slavíte nebo jste jen milovníci této oranžové plodiny, určitě ji dejte v kuchyni prostor. Dýně rozhodně nejsou nudnou zeleninou. Naopak, kromě krásných lampionů z nich připravíte skutečně nápadité pokrmy. Hodí se snad do všech… celý článek »

Na jakém chlebu si nejraději pochutnáme? Chceme hlavně semínka!

Rady & tipy 17. 10. 2018
Na jakém chlebu si nejraději pochutnáme? Chceme hlavně semínka!

Cena za kilogram kmínového chleba se pohybuje podle Českého statistického úřadu již deset let pod hladinou 25 korun, v srpnu přišel průměrně na 24,01 Kč. Nejdražší je dle světové statistiky Numbeo.com chléb v Norsku, kde vyjde na 71 korun, nejlevněji chleba kupují Tunisané, Česko je v žebříčku cen uprostřed. I přes nízkou cenu se však v Česku peče chleba čím dál rozmanitější. celý článek »

Recepty: V hlavní roli mák

Rady & tipy 15. 10. 2018
Recepty: V hlavní roli mák

V jedné makovici je přibližně pět tisíc namodralých semínek. Také receptů s mákem je nespočet. Dovedete si představit, že byste se o tuto ryze českou plodinu – superpotravinu – v podobě makových buchet, koláčků nebo závinů ochudili? Z máku můžete vařit nejenom podle tradičních receptů. Zkuste salát, makové smoothie nebo makové lívance. celý článek »

Jak servírovat steak?

Rady & tipy 14. 10. 2018
Jak servírovat steak?

K dokonalému steaku vede dlouhá cesta. Samotný pokrm však není pouze steak – pokud ho budete servírovat se správnými ingrediencemi, právě ony mohou podtrhnout dokonalou chuť masa. K dobrému jídlu patří i dobré pití. Jaké víno nejlépe pasuje ke steaku, případně co si dát jako digestiv? Servírováním steaků vás provede šéfkuchař Peter Halák. celý článek »

Jak si nejlépe vychutnat kaki?

Rady & tipy 12. 10. 2018
Jak si nejlépe vychutnat kaki?

Na první pohled vypadá jako oranžové rajče. Nenechte se ale zmást - kaki Persimon Bouquetje ovoce, které si zamilovali už staří Řekové. Považovali jej dokonce za dar bohů. My ho dnes oceňujeme nejen kvůli vynikající chuti, ale také jako výkonného pomocníka v boji o zdraví. Kaki Persimon Bouquet obsahuje vitamíny A, B a C, minerály, vlákninu, má vysoký podíl antioxidantů a neobsahuje žádný tuk. Jemný sladký plod si zamilujete na první ochutnání. A k tomu všemu se jednoduše loupe a krájí a nenajdete v něm žádná jadérka. Hlavní sezóna… celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji