Jakou roli hrají stres a úzkost při hubnutí?

V dnešní době na nás během jediného dne působí nespočetně stresových faktorů. Od ranního vstávání na čas, dopravní zácpy po cestě do práce, důležitých meetingů, po výběr správného obědu, který obsahuje alespoň základní živiny pro naše tělo a zároveň je vhodný pro naší dietu. A to jsme teprve v půlce dne. Není divu, že pak často úsilí o shození nějakého kila končí nezdarem a ve snaze získat rychlou energii během velmi krátkého času do sebe naházíme, na co zrovna narazíme. To ale není to nejhorší, co nám stres může způsobit.

0
547

Úprava životního stylu a detoxikace

Stav naší psychiky ovlivňuje, jakým způsobem se dokážeme vyrovnat s nástrahami civilizace. Jste schopni alespoň na pár hodin denně být off-line? Máte energii se po celém dni sezení za počítačem jít projít či zacvičit? Odoláváte chuti se přejídat sladkostmi a fast foody? Zdravý životní styl od nás vyžaduje určitou disciplínu. Pokud ale nejsme správně naladěni, dodržování určených pravidel pro nás bude náročné a velmi snadno od nich upustíme, což nás může uvést do ještě většího stresu a pocitu marnosti. Dlouhodobý stres negativně ovlivňuje všechny naše orgány. Jejich správné fungování je důležité pro chod našeho metabolismu. Zní vám to jako začarovaný kruh? Je z toho však cesta ven.

Prvním krokem je úprava životního stylu a detoxikace organismu, která povede k nastartování metabolismu. Usazené toxiny a bakterie v našem těle mohou mít přímý vliv na to, jaké emoce prožíváme a jak je zvládáme. Úprava jídelníčku nemusí k očistě těla stačit, podpořit ji můžete přírodními detoxikačními preparáty. Vybrat si z nich není nic jednoduchého, terapeuti center C.I.C. (Controlled Inner Cleansing) pracující s elektro-akupunkturním přístrojem Salvia jsou schopni určit stupeň toxického zatížení těla a sestavit vhodnou detoxikační kůru cílenou na orgány, které očistu nejvíce potřebují. I k detoxikaci je potřeba přistupovat individuálně.

Zdravé návyky místo drastických diet

Dlouhodobý stres a pocity úzkosti nadměrně vyčerpávají organismus. Tělo pak potřebuje nabrat vynaloženou energii a nejrychlejší cestou je strava. Klobouk dolů těm, kteří jsou schopni ve vypjatých situacích sáhnout po kousku ovoce spíše než po kostičce čokolády. V případě, že momentálně prožíváme více stresové období, nejsou drastické diety v žádném případě vhodné. Tělo potřebuje živiny, aby mohlo fungovat a necítili jsme se unavení. Zbude nám poté více sil na procházky a cvičení, které je velmi účinné v boji proti chmurným náladám. Během fyzické zátěže jsou totiž z naší hypofýzy vyplavovány endorfiny, které pomáhají překonat naše pocity ze stresu. 

Jak tedy k dietě v tomto náročném období přistupovat? 

Poslouchejte své tělo. Po správně provedené detoxikaci vám bude dávat jasná znamení, co mu dělá dobře a co ne. Vnímejte, jak na vás specifické potraviny působí. Přestože někdo pěje ódy na super-potraviny, ne všechny zákonitě musí sedět i vám. Vytvořte si takové návyky, které budete schopni dodržovat. Jedině tak bude vaše dieta účinná. Pokud milujete čokoládu, je nesmysl ji ze svého života zcela vyloučit. Více než pravděpodobně nevydržíte a na posezení sníte celou tabulku. Určete si například jeden den v týdnu, kdy si můžete dát čokoládový zákusek. Budete se mít na co těšit a zároveň se tím odměníte za svou vytrvalost. 

Napsat reakci

Please enter your comment!
Please enter your name here