Kávu jako z kavárny si můžete připravit i v pohodlí domova

Rady & tipy 24. 1. 2017

Pro mnohé z nás je káva jednou z nejdůležitějších věcí na světě. Nedokážeme si bez ní představit ráno, odpoledne a někdy ani večer. Kvalitní kávu si můžete s vynaložením minimálního úsilí připravit jak doma, tak i v práci. Ti náročnější z vás budou nejspíše vybírat mezi kvalitními pákovými kávovary. Připravit s ním můžete espresso, cappuccino, latté a další druhy kávy

Kávu jako z kavárny si můžete připravit i v pohodlí domova

Foto: 123rf.com

Bezedná páka

Mysleli jste si, že už vaše káva nemůže být lepší? Catler má vychytávku v podobě bezedné páky. Jedná se o klasickou páku pro přípravu espressa, která má uříznuté dno, a tudíž postrádá odtokový žlábek. Příprava kávy s bezednou pákou je velmi efektivní, protože můžete přímo sledovat celou extrakci kávy. Ale hlavní důvod, proč si tuto páku koupit je vysoká crema na povrchu připravované kávy, která je díky páce zaručena.

Co s kávovou sedlinou?

Příslušenství, které určitě využijete je odklepávač. Použitou kávu z filtru do něj snadno a rychle vyklepnete. Namísto toho, abyste použitou kávu vyhazovali, můžete ji takto uschovávat a poté dále využít. Když použitou sedlinu necháte vyschnout, můžete ji pak použít jako hnojivo pro pokojové rostliny.

Alternativní způsoby přípravy kávy

Každý způsob si žádá jiný přístup, a hlavně jinak namletou kávu. Ideálním pomocníkem vám proto bude automatický mlýnek na kávu. Výhodou automatického mlýnku je, že si můžete sami zvolit požadovanou hrubost a množství. Technologie inteligentního dávkování automatický nastavuje dávkování mleté kávy při každé změně nastavení. A tak budete mít jistotu, že vaše káva bude chutnat vždy stejně. Mlýnek na kávu Catler je vybaven dokonce 60 různými nastaveními hrubosti.

Způsobů domácí přípravy kávy je hned několik. Můžete vybírat například mezi french pressem, aeropressem nebo mokka konvičkou. French press je jednoduchý a velmi dostupný. Aeropress je poměrně nový vynález, který minimalizuje dobu přípravy a výsledná chuť kávy je dle odborníků ta nejlepší, které můžete v domácích podmínkách dosáhnout. Pokud si pořídíte mokka konvičku, můžete si připravit kávu velice silnou, blížící se espressu.

Ať už zvolíte jakýkoliv z výše uvedených způsobů přípravy, nezapomínejte, že základem je vždy kvalitní káva. Kvalitní kávou je myšlena čerstvě pražená zrnková, kterou si namelete těsně předtím, než si ji budete připravovat. Zapomeňte tedy na turka a instantní kávu. Vydejte se do pražírny a doma si pak užijte svoji chvilku s šálkem lahodné kávy.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji