Kde si objednat ten nejlepší burger?

Rady & tipy 12. 1. 2017

Burgery již dávno nejsou synonymem nezdravého fastfoodu, poslední roky zažívá tento pokrm v naší republice obrození. Restaurace a také specializované burgrárny se předhánějí v tom, kdo nabídne chutnější, šťavnatější či originálnější burger. Ale jak si ve velké nabídce nejlépe vybrat a kde vám ho připraví skutečně nejlepší?

Kde si objednat ten nejlepší burger?

Foto: DameJidlo.cz

Dříve většina lidí vnímala hamburger především jako nezdravý karbanátek v housce, který měl s dobrým jídlem pramálo společného. Nyní ale představuje i součást vysoké gastronomie a každá druhá restaurace jej má na svém menu. Dát si ale „dobrý burger“ není jen tak, ona totiž není úplná hračka ho udělat, aby opravdu chutnal a uspokojil i opravdového gurmána.

„Současný trend burgerů se odrazil i v chutích našich zákazníků, takže již dlouhou dobu jsou jedním z našich nejvíce objednávaných jídel,“ říká Filip Drnek z DameJidlo.cz. Jen za minulý rok rozvezli kurýři DameJidlo.cz přes 2 milióny objednávek a mnoho z nich byly právě burgery. A které restaurace by milovníkům chutných burgerů neměly uniknout?

Metropole Burgeru Praha

Nejpopulárnějším podnikem na poctivé domácí burgery je dle hodnocení na DameJidlo.cz GANGSTERburger, který patří mezi nejlepší dovážkové burger restaurace v Praze. Vyzkoušet zde můžete například půlkilový BOSS s dvojitým hovězím masem z plemene Aberdeen Angus, který představuje opravdu poctivý kus masa a vydatnou porci.

„Podle našich žebříčků se na předních místech oblíbenosti objevuje i rodinné bistro Sweet & Pepper DAYS. Pochutnat si zde můžete na 100 % domácí, kvalitní, neotřelé a rustikální kuchyni. Vynikající je klasický hovězí cheesburger nebo pak specialita S&P classic burger se sázeným vejcem v máslové briošce.

Pravý americký burger si pak můžete objednat v T.G.I. Friday‘s, kde si dejte například vyhlášenou specialitu Jack Daniel's Burger s vynikající omáčkou, který je mezi našimi zákazníky velmi populární,“ upřesňuje Filip Drnek z DámeJidlo.cz. Za zmínku nabídky Dámejídlo.cz jistě stojí také podnik Mad Runner a jejich burgerová specialita pro velmi hladové strávníky: Silvester Stelone aka Cheese Burger. Vydatný dvojitý hamburger s 300g hovězího masa s dvojitým čedarem a extra porcí slaniny spolu s čerstvým dubovým salátem.

Kde si nejlépe objednat v Brně?

Také v Brně se burgrárny rozjíždějí čím dál tím více. Mezi klienty DameJidlo.cz patří k nejpopulárnějším místům, ze kterých si můžete nechat zavést šťavnatý hamburger, restaurace Predator Gourmet Burgers. Ta patří dlouhodobě k nejlépe hodnoceným podnikům Brna. Láka na kvalitní hovězí maso, čerstvé domácí housky a velkou variaci příchutí od pálivých burgerů až po ty inspirované řeckou kuchyní.

Skvěle se také vede Don Antonio Pizza & Burger, kde si také můžete objednat domácí burger s ovčím sýrem nebo variantu s marinovaným kuřecím masem. V případě opravdu velkého hladu si zákazníci DámeJídlo.cz si objednávají v La Canttina specialitu podniku extra velký hamburger XXL, který obsahuje 2x160g hovězího masa s křupavou slaninou v delikátní domácí bulce. 

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji