Šest způsobů, jak si užít vinné hrozny

Rady & tipy 23. 1. 2018

Plody révy vinné jsou zázračná věc. Možná že jste nevěděli, jak moc jsou pro lidské tělo prospěšné a kolika různými způsoby si je můžeme vychutnávat. Nechte se inspirovat našimi tipy, uvidíte, že po přečtení nedáte na vinné hrozny dopustit!

Šest způsobů, jak si užít vinné hrozny

Hroznový cukr

Neboli glukóza. Na rozdíl od běžného cukru – sacharózy – jde o nejjednodušší cukr vůbec, proto se rychle vstřebává do lidského těla. To z něj čerpá energii pro své fungování, proto se vyplatí mít vždy po ruce ruličku hroznového cukru pro případ, kdy potřebujeme vzpruhu v náročném dni.

Rozinky

Jsou zdravé, chutné a plné energie. Sušené hrozny vinné révy jsou ideální tělu prospěšné mlsání, obsahují vitaminy A, B6, C a E, minerály, antioxidanty a na rozdíl od jiných sladkostí v sobě mají látky, které ničí škodlivé bakterie.

Hroznová pleťová maska

Látky obsažené v hroznech vám skvěle osvěží pleť a zjemní póry. Stačí si z nich snadno a rychle vyrobit domácí pleťovou masku. Smíchejte šťávu z hroznů s obyčejným pleťovým krémem a lžičkou medu, naneste na obličej a nechte působit zhruba půl hodiny.

Hroznová dieta

Blahodárné účinky hroznů révy vinné poznáte, když vyzkoušíte rychlou detoxikační dietu. Stačí pouhých několik dní, ve kterých budete hrozny snídat, svačit, obědvat i večeřet, samozřejmě doplněné dalším jídlem, které vám dodá potřebné látky – například nízkotučnými sýry a jogurty, celozrnným pečivem či zdravým krůtím masem.

Hroznová šťáva

Stačí denně vypít dvě sklenice čerstvé šťávy z hroznů a výrazně prospějete svému zdraví. Mezi účinky pravidelné konzumace šťávy patří například zlepšení koordinace a paměti, ochrana před infarktem a karcinomem prsu nebo například snížení krevního tlaku. Pozor – nejvíce prospěšných látek je ve slupkách a semenech hroznů, při přípravě šťávy je proto nesmíme loupat a vypeckovávat!

Víno

Jedním z nejpříjemnějších způsobů, jak si vychutnat plody révy vinné, je sklenka vína – o tom nemůže být pochyb. K zaslouženému relaxu nad knížkou či ve vaně se hodí kvalitní tiché víno, například Víno Mikulov Sommelier Club Cabernet Sauvignon 2016 pozdní sběr. Romantická chvilka s partnerem bude ještě příjemnější se sklenkou sektu. Vyzkoušejte třeba nový Bohemia Sekt Ryzlink rýnský.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji