Slaný karamel - ojedinělá kombinace chutí

Rady & tipy 17. 10. 2017

O tom, že svět čokolády zná nespočet chutí a rozličných struktur, které se ve vašich ústech dokážou proměnit v neskutečné blaho, není třeba dlouze hovořit. Obzvlášť lahodný je ručně vyráběný Slaný karamel v hořké čokoládě pocházející z dílny Čokoládové továrny. V každém soustu tohoto gastronomického skvostu inspirovaného Francií se můžete těšit na nezaměnitelnou chuť mořské soli doplněnou sladkým, jemně opečeným tónem karamelu, to vše doplněné kapkou 55% hořké čokolády. 

Slaný karamel - ojedinělá kombinace chutí

Francie - gastronomická velmoc

Že Francie patří mezi gastronomické velmoci, o tom není sebemenších pochyb. Způsob přípravy jídel francouzské kuchyně významně ovlivnil kuchyně téměř všech západních zemí a její kritéria jsou používána téměř všemi západními kuchařskými školami. Navíc mimo v dnešní době již téměř notoricky známými crème brûlée, ratatouille, croissant či crêpe je Francie proslulá různými chutěmi lokálně získávané mořské soli.

Slaný karamel v hořké čokoládě

Možná že i tento fakt v kombinaci s tím, že tato země na jihozápadě Evropy patří mezi tzv. čokoládové země, kdy Francouzi stejně jako Belgičané, Holanďané nebo Švýcaři nedají bez dobré čokolády ani ránu, stály za vznikem jedinečného Slaného karamelu v hořké čokoládě, o čemž hovoří i Klára Frycová, chocolateir a spolumajitelka Čokoládové továrny.

„Ani přesně nevím, co bylo tím impulsem pro vznik této slano-sladké chuťové kombinace, možná právě ta všude přítomná slaná vůně a chuť moře, která mě ve Francii provázela na každém kroku,“ komentuje Klára Frycová a dodává: „Slovo dalo slovo a následovalo období zkoušení a nastavování dokonalého poměru chutí, na který jsme s kolegyní Petrou dodnes pyšné.“

K dostání v prodejnách FOOD Story, SKLIZENO, v Čokoládové cukrárně v Praze či na jejím e-shopu http://www.cokoladovacukrarna.cz/eshop. Doporučená maloobchodní cena Slaného karamelu je 100 Kč/80 gr.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji