Smoothie bowls: misky plné zdravých dobrot

Rady & tipy 22. 5. 2017

Už jste slyšeli o novém trendu v přípravě smoothie? Dáte je do misky a promícháte s ovesnými vločkami, se semínky, zeleninou, čerstvým či sušeným ovocem nebo s čokoládou. Vaše oblíbené smoothie se jako mávnutím kouzelného proutku změní ve skvělé jídlo, výživné a velmi zdravé!

Smoothie bowls: misky plné zdravých dobrot

Smoothie bowls

Smoothie miska kombinuje svěžest čerstvého smoothie s křupavými přísadami – vločkami nebo semínky, ovocem, kakaovými boby, čokoládou... a díky tomu má ještě bohatší chuť. Není to ale pouhá pochoutka, dokáže také výborně zahnat hlad. Široká škála barev a chutí dělá ze smoothie misky malé umělecké dílko, které lahodí i vašemu oku. Autorka nabízí tucty nápadů, jak si smoothie misku připravit podle vaší vlastní chuti a nálady a vychutnat si ji kdykoli během dne. V knize najdete také několik snadných návodů na přípravu domácího müsli a granoly. (144 stran, 289 Kč)

Autorka

Eliq Maranik započala svou kariéru v gastronomii, poté se stala nezávislou artdirektorkou knižní produkce a začala se specializovat na psaní vysoce kvalitní kuchařské literatury. Hned první kniha Cocktails se v jejím rodném Švédsku dostala na seznam bestsellerů a obdržela cenu Gourmand World Cookbook Awards jako nejlepší kniha o koktejlech. Eliq Maranik si díky svým knihám s kulinární tematikou získala široké mezinárodní uznání.

Pojďte s námi soutěžit

Zaujala vás kniha? Máme pro vás připravené tři výtisky. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Jak se anglicky řekne miska?

a) Plate

b) Bowl

c) Pot

Správné odpovědi zasílejte do 5. června 2017 na adresu soutez@mediaadvice.cz s označením MISKA. Výherci budou kontaktování e-mailem.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji