Vyzkoušejte ovesnou kaši do kapsy!

Rady & tipy 10. 2. 2016

Ovesné vločky jsou skvělý zdroj energie a skvěle slouží lidem, kteří se snaží stravovat zdravě a nebo se dokonce účastní fitness soutěží. Ovesné vločky jsou zdrojem zdravých sacharidů, které naše tělo tolik potřebuje – a to abychom měli energii po celý den. Proto se vyplatí dát si vločky ke snídani, nebo třeba k dopolední svačině.

Vyzkoušejte ovesnou kaši do kapsy!

Foto: 123rf.com

Jaké jsou pozitivní účinky ovesných vloček?

Nejen že slouží jako skvělý energetický zdroj, jak už bylo řečeno, ale můžou nám dokonce pomoci i s žaludečními obtížemi, poruchami trávení a také nám zvyšují imunitu. Mužům dokonce zvyšuje hladinu testosteronu a ti často vločky využívají jako jeden ze zdrojů v jídelníčku v procesu budování svalů.

Ovesné vločky a příprava ovesné kaše

Příprava ovesné kaše, což je asi první jídlo, které nás ve spojitosti s vločkami napadne, je velikou výhodou. Nezabere nám příliš času a zvládne to i malé dítě. Někteří si tedy namáčí vločky přes noc ve vodě či mléku, aby trošku nabobtnaly, ale toto vůbec není nutností. Stačí si ráno zalít vločky mlékem a dát do mikrovlnky. Poté třeba dochutit ovocem, či nějakým zdravějším sirupem. Někteří si dokonce zalévají vločky jen vodou. Toto je ale způsob pro ty jednodušší.

A ta druhá část lidí, která podlehla ovesným vločkám, si je prostě chviličku povaří v kastrůlku. To už zabere času víc, ale stále to není nic dlouhého. Měli bychom myslet na to, že je mnohem lepší si vařit a dochucovat sami. Už připravené instantní kaše nejsou zdaleka tak zdravé a většinou je to jen sáček plný cukru. Doma místo cukru můžeme použít med, nebo sladké ovoce. Někteří dochucují zdravým burákovým máslem.

Jiné využití vloček

Ovesné vločky ale neslouží jen k přípravě ovesné kaše. Spoustu lidí si vločky přisype pouze do jogurtu, nebo si z nich dělá tzv. „zdravou mouku“ pouhým rozemletím vloček. Někteří ji pak používají na zdravé palačinky, deserty, koláče, nebo na ovesné sušenky. Většina mužů, kteří se ženou za svalnatou postavou si z ovesných vloček dělají různé energetické a výživné nápoje. Opět s použitím mixéru, ovoce, nebo přidáním úplně jiných přísad.

Vločky jsou tedy vhodné naprosto pro každého. Jak pro slečny hlídající svojí linii, tak pro muže, kteří jdou za snem fitness trenéra a nebo jen pro maminky, které chtějí pro své děti upéct zdravější verzi koláče.

Taky máte pocit, že co je zdravé, není až tak chutné a bojujete s tímhle faktem? 

Už nemusíte. Tyčinka FlapJack je totiž plná ovesných vloček a přitom si na ní opravdu pochutnáte. Ovesné vločky jsou vlastně oloupaným a podrceným ovsem a ten je doslova „nacpaným“ přesně tím, co k životu potřebujeme. Především jsou to bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny B1, B6 a E, železo, vápník a fosfor. FlapJack od Rupy je prostě takovou ovesnou kaší v tuhé podobě, která skvěle chutná, neobsahuje žádná umělá barviva, příchutě ani konzervanty a navíc je vyrobená tak, že s ní váš potomek nenadrobí. Tak nedělejte kompromisy a přibalte si sebou na svačinu tuhle sladkou a přitom zdravou dobrotu.

Soutěž

Vyzkoušejte ovesnou kaši do kapsy!

Chcete vyhrát krabici plnou tyčinek FlapJack? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku!

Kolik druhů tyčinek FlapJack společnost Rupa vyrábí?

a) 3

b) 10

c) 20

Správné odpovědi zasílejte do 24. února 2016 na adresu soutez@mediaadvice.cz s označením VLOČKY. Výherci budou kontaktování mailem.

Více informací a nápovědu najdete na www.flapjacky.cz.

Autor: Redakce Můžeme jíst zdravěji

Partneři Můžeme jíst zdravěji