Rady & tipy

​Svačiny našich školáků – zdravé nebo chutné?

Rady & tipy 5. 4. 2014
​Svačiny našich školáků – zdravé nebo chutné?

Rodiče školáků si často mohou připadat jako v začarovaném kruhu. Připravit svačinu zdravou, u které bude hrozit nebezpečí, že ji školák jíst nebude, nebo vsadit na jistotu a připravit takovou, která mu určitě bude chutnat a sní ji, ale její složení a výživová hodnota zdravému jídelníčku neodpovídá? Svačina je přitom v rámci dětského jídelníčku velmi důležitá. Právě na toto téma se zaměřil průzkum iniciativy Vím, co jím a piju za podpory společnosti Ahold Czech Republic. celý článek »

Zázračná mrkev – kde je pravda?

Rady & tipy 4. 4. 2014
Zázračná mrkev – kde je pravda?

Pravděpodobně bychom nenašli nikoho, kdo se nikdy nesetkal s tak základní zeleninou, jakou mrkev bezesporu je. Právě jí také přikládáme řadu prospěšných vlastností. Méně známý je například fakt, že detoxikuje organismus a zmírňuje záněty. Naopak obecně známé je tvrzení, že konzumace mrkve prospívá zdravím očím. Je to ale všechno pravda? Jak na tom vlastně mrkev a její prospěšné účinky jsou? celý článek »

Jak pečovat o sýry? Správně uskladnit, nakrájet a zkombinovat!

Rady & tipy 2. 4. 2014
Jak pečovat o sýry? Správně uskladnit, nakrájet a zkombinovat!

V dnešní době, kdy je trh s potravinami čím dál pestřejší, je také mezi plísňovými a zrajícími sýry v supermarketech stále větší výběr. Samotný dobrý výběr ale k požitku z vůně a jedinečné chuti nestačí. Nezbytnou podmínkou je správné skladování. Právě zde se často dopouštíme menších, i větších pochybení. Věděli jste ale, že se na našem chuťovém požitku výrazně podílí i správné krájení? celý článek »

Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

Rady & tipy 27. 3. 2014
Sýry s bylinkami – co navíc nám přinášejí?

S příchodem jara se mění i naše chutě. Místo těžších a mastnějších zimních pokrmů, které více zatěžují náš organismus, hledáme něco podstatně lehčího. Naše požadavky splňují sýry na bázi tvarohu. Čerstvé přírodní sýry jsou lehce stravitelné, podporují trávení, a dávají tělu potřebné živiny. Často jsou obohacené i o nejrůznější bylinky. Známe je? celý článek »

Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Rady & tipy 26. 3. 2014
Tip na večeři, recept i všechny suroviny současně

Plné obchody lidí, chybějící inspirace, obava z dalších nespotřebovaných surovin – také pro vás příprava oběda či večeře občas znamená docela problém? Nyní můžete využít novou službu – na internetu si vyberete recept a až do domu vám doručí veškeré suroviny, včetně podrobného a názorného receptu. Tak budete moci bez obav vyzkoušet přípravu řady nových jídel, navíc se zárokou vždy čerstvých surovin. celý článek »

V čem se naše obědy liší od ostatních zemí Evropy?

Rady & tipy 25. 3. 2014
V čem se naše obědy liší od ostatních zemí Evropy?

Evropané méně obědvají a mnohem více hledí na to, kolik za hlavní jídlo dne zaplatí. Jedinou zemí, kde lidé letos na oběd v pracovním týdnu míří o něco častěji než před čtyřmi lety, je Česko. V porovnání se západoevropskými zeměmi ale máme stále co dohánět. Zatímco v tuzemsku si pravidelně oběd dopřává jen o něco více než polovina zaměstnanců, v dalších západoevropských zemích jsou to stále – i přes pokles – v průměru tři ze čtyř lidí. celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji