Rady & tipy

Velký návrat rybího oleje – kde se vzal tento často nedoceňovaný zázrak?

Rady & tipy 16. 11. 2018
Velký návrat rybího oleje – kde se vzal tento často nedoceňovaný zázrak?

Dalo by se říci, že rybí olej začal hrát svoji roli už v době, kdy se jednobuněčné organismy začaly měnit ve vícebuněčné. Ale z čistě lidského pohledu se rybí olej používá teprve krátkou chvíli. Historie rybího oleje je od začátku spjata s rybářskými oblastmi po celém světě. První zmínky o jeho užívání se objevují v 16. století v Anglii. Místní rybáři užívali rybí olej jako lék na nejrůznější poranění, bolesti, nachlazení nebo dokonce jako mast proti kožním onemocněním. celý článek »

Překvapte svatomartinským menu

Rady & tipy 10. 11. 2018
Překvapte svatomartinským menu

Nemáte rádi svatého Valentýna? Připadá vám jako cizí svátek, který dávno ztratil své kouzlo? Pokud hledáte příležitost k oslavě lásky s partnerem, vsaďte na svatého Martina. Překvapte drahou polovičku společným romantickým večerem s výtečnou večeří a svatomartinskými růžovými víny celý článek »

Čtyři věci, na které by měl dávat pozor každý diabetik

Rady & tipy 9. 11. 2018
Čtyři věci, na které by měl dávat pozor každý diabetik

V České republice se aktuálně léčí přes 936 tisíc lidí s touto diagnózou. To ale bohužel není celkové číslo. Stále přibývá těch, u nichž zůstává diabetes skrytý. Pokud se tedy u vás objevilo v poslední době časté močení, pocit žízně, hubnutí nebo naopak přibírání, je čas zajít k lékaři a ověřit hladinu glykémie. Mezi méně očividné příznaky patří i poškození nervů (to doprovází diabetes spíše v pozdějších stadiích), tmavší zbarvení zadní strany krku, zhoršené vidění nebo vyšší únava. celý článek »

Svatomartinská vína krok po kroku

Rady & tipy 8. 11. 2018
Svatomartinská vína krok po kroku

Svatomartinská vína budou slavnostně otevřena už přibližně za měsíc, v neděli 11. 11. v 11 hodin. Obliba mladých vín, která jsou první ochutnávkou nové úrody, mezi Čechy rok od roku stoupá. Podle odborníků bude letošní ročník velmi zdařilý. Víte, jak si tato vína nejlépe užít? celý článek »

Partneři Můžeme jíst zdravěji